Яка різниця між комета та астероїд

Після падіння у Росії  в Челябінську небесного тіла знову повернуло інтерес до астрономії , і провідні ЗМІ навперебій почали розповідати про це явище . Тим не менш, багато оцінки виявилися неточними , а часом — невірними . Хтось називав тіло кометою , хтось — астероїдом , хоча фактично об’єкт належить до класу болідів. Варто з’ясувати , чим відрізняються один від одного дані поняття і чим загрожує землі зіткнення з подібними об’єктами .

Комета — це небесне тіло , яке складається з льоду і замерзлого газу , а також вкраплень твердої речовини . Комета звертається по витягнутій орбіті навколо Сонця і робить повний оборот в певний період часу. Розмір об’єкта обчислюється кілометрами , а зіткнення з Землею призведе до непоправних наслідків. У міру наближення до Сонця , у комети з’являється хвіст , що виникає в результаті випаровування газів , а також кома ( оболонка газоподібного речовини).

Астероїд — це тверде небесне тіло , яке відрізняється невеликим за космічними масштабами розміром . Вони складаються з таких речовин , як кремній , метали і вуглець , відрізняються високим ступенем щільності. Діаметр астероїда може становити від 100 метрів до сотень кілометрів. Зіткнення з Землею такого об’єкта також призведе до вкрай негативних наслідків .

Отже, основні відмінності між небесними тілами полягають у їх складі та розмірах . Так , астероїд складається з твердої речовини — металів , вуглецю , а комета — з газів і рідини з незначними вкрапленнями твердих частинок. Діаметр найбільших астероїдів досягає сотень кілометрів , в той час як розміри комети не перевищують декількох кілометрів.

Є відмінності і за іншими ознаками . Так , у комети є ядро і хвіст , якого астероїди позбавлені. Як перший , так і другий тип небесних тіл обертаються навколо Сонця , але взаємодіють з ним по- різному. Хвіст з’являється у комети саме в міру наближення до зірки під дією сонячного вітру і танення газів. У цей момент її можна спостерігати неозброєним оком. Зіткнення великих комет і астероїдів із Землею призведе до руйнівних наслідків , не виключена також загибель цивілізації.

Різниця між кометою і астероїдом полягає в наступному:

  1. Наявність ядра. Астероїди ядра позбавлені , в той час як у комети воно є.
  2. Склад . Комети називають « сніжками » , так як вони включають в себе заморожений лід і летючі гази. Астероїди складаються з металів , вуглецю , а також інших твердих речовин.
  3. Наявність хвоста. При русі у комети виникає хвіст , який може сягати на мільйони кілометрів і видно неозброєним оком. В астероїдів він відсутній , у зв’язку з чим їх визначення утруднене.
  4. Розмір . Найбільші комети мають діаметр в кілька кілометрів. Що стосується астероїдів , то вони можуть бути значно більшими. Найбільші із зафіксованих об’єктів — Веста і Паллада , чий діаметр становить близько 500 кілометрів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Астрономія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *