Юрій Долгорукий біографія скорочено

Юрій Долгорукий біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Юрій Володимирович — Великий князь Київський, правитель Київської Русі (1149-1151, 1155-1157). Син Володимира Мономаха. Відомий під прізвиськом Юрій Довгорукий за те, що втручався у боротьбу за київський престол та міжусобиці на Русі, перебуваючи у далекому периферійному Володимиро-Суздальському князівстві.

Юрій Долгорукий біографія коротко

Точної дати народження в біографії Юрія Долгорукого історики не можуть визначити. Вважається, що він народився в проміжку з 1090 до 1097 року. У ранньому віці Юрій став ростово-суздальським князем, керував в Суздалі до кінця життя.
Прізвище Долгорукий отримав через спроби захопити Переславль, Київ. Після заснування Москви, Долгорукий укріпив місто стінами і ровом.

У біографії князя Юрія Долгорукого робилося кілька спроб завоювати Київ. У 1147 році він утвердився в Курську, а двома роками пізніше захопив Київ. Але не зміг там довго правити — Ізяслав відвоював місто.
Біографія Долгорукого відома також завдяки заснуванню кількох міст крім Москви ( Переяславля — Залеського, Юр’єва — Польського), а також фортець і соборів.

1149 року, користуючись з міжусобиць між князями, Юрій Довгорукий пішов у похід на південь і разом з половцями, біля Переяслава на Дніпрі, розбивши війська київського князя Ізяслава Мстиславича, оволодів Києвом. 1150 року мусив його покинути, але згодом знову опинився в Києві. Після поразки на річці Руті (1151), якої йому завдав Ізяслав Мстиславич, Юрій Довгорукий повернувся до Суздаля. Втретє здобув він Київ 1155 року й залишився там до кінця свого життя. Щоб закріпитись на півдні, він роздавав тут своїм синам удільні князівства.

Юрій Довгорукий не був улюбленим серед киян; під час пиру у київського боярина Петрила його 15 травня 1157 року отруїли.

Автор: Гнатюк У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *