Засновник української класичної музики

Кого вважають засновником української класичної музики Ви дізнаєтеся в цій статті.

Хто засновником української класичної музики?

Микола Лисенко — засновник української класичної музики і основоположник української композиторської школи.

М. В. Лисенко написав неперевершені опери «Різдвяна ніч», «Утоплена», «Наталка Полтавка», «Тарас Бульба», «Енеїда», оперету «Чорноморці», опери для дітей «Пан Коцький» , «Коза-дереза» і т.д., які грунтувалися на зібраному етнографічному матеріалі.

Також він поклав на музику майже 80 творів з «Кобзаря» Т. Шевченка. Створений Лисенком варіант «Заповіту» Шевченка ми співаємо досі. А «Молитва за Україну» стала духовним гімном.

З ім’ям Миколи Лисенка пов’язана епоха становлення української професійної музики, музичної освіти та оперного театру в Україні. Сфера діяльності Лисенка була багатогранна: композитор, піаніст, педагог, хоровий диригент, громадський діяч.

Лисенко сформував і збагатив майже всі наявні в українській музиці творчі жанри. Композитор записував і обробляв українські народні пісні, створював хорові колективи, пропагував українські народні пісні. У 1904 на кошти прогресивної громадськості відкрив в Києві Музично-драматичну школу (з 1918 — Вищий музично-драматичний інститут його імені), де вчилися багато видних представників українського мистецтва.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *