Жан Піаже біографія скорочено

Жан Піаже біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Жан Піаже — психолог і філософ, відомий своєю теорією когнітивного розвитку.

Жан Піаже біографія коротко

Жан Піаже народився 19 серпня 1896 в місті Невшатель, у Швейцарії.

У дитинстві Жан Піаже настільки сильно цікавився біологією і природничими науками, що вже до п’ятнадцятирічного віку опублікував кілька статей по молюскам.

Перш ніж стати психологом, Жан Піаже здобув освіту у сфері природничих наук і філософії. Ступінь доктора філософії Жан Піаже отримав в Невшательскому університеті в 1918 році, після чого зайнявся постдокторантурою в Цюріхському університеті з 1918 по 1919 рік.

Після закінчення навчання він переїхав до Франції, де влаштувався працювати в школу для хлопчиків на вулиці Гранд -о- Велль. Директором в школі був Альфред Біне — творець тесту IQ.

Під час обробки результатів тесту IQ Піаже звернув увагу на значну різницю між відповідями дітей молодшого та старшого віку, де молодші постійно давали неправильні відповіді на певні питання. Це спостереження підштовхнуло його до висновку, що когнітивні процеси дітей відрізняються від когнітивних процесів дорослих.

У 1921 році Піаже повернувся до Швейцарії де зайняв пост директора з науки Інституту Руссо в Женеві, директором в якому на той момент був Едуард Клапаред, з ідеями з психоаналізу якого Піаже був добре знайомий.
У 1920 -х Піаже сильно зацікавився психологією дітей. Він вважав, діти переходять від егоцентризму до соціоцентризму за допомогою напівмедичних бесід.

З 1925 по 1929 рік він працював викладачем психології, соціології та філософії науки в Невшательском університеті.
З 1929 по 1968 рік він був директором Міжнародного бюро освіти. Щороку він виступав з доповіддю в бюро і на Міжнародній конференції з державного утворення.

У 1954 році Піаже був призначений президентом Міжнародного союзу наукової психології, і займав цей пост до 1957 року.
З 1955 по 1980 рік Піаже також займав пост директора Міжнародного центру генетичної епістемології.
Він вважав себе генетичним епістемологом, і запропонував теорію когнітивного розвитку. Він виділяв чотири стадії когнітивних процесів у дітей, які він виділив завдяки рокам досліджень, а також завдяки вивченню когнітивного розвитку власних дітей.
Він виділяв чотири стадії розвитку інтелекту: сенсомоторную стадію, стадію підготовки та організації конкретних операцій, стадію конкретних операцій і стадію формальних операцій. Ці стадії також були розділені виходячи з здібностей дітей та їх віку.

У 1964 році Піаже був головним консультантом на двох конференціях — в Корнельському і Каліфорнійському університетах.

Жан Піаже опублікував кілька важливих робіт і книг з психології, в тому числі по психології когнітивного розвитку, якими досі користуються психологи всього світу.
До самої своєї смерті Жан Піаже вів активний спосіб життя.
З 1971 по 1980 рік був почесним професором Женевського університету.

Основні роботи

Жан Піаже був одним з найвидатніших експериментальних психологів 20 століття, найбільш відомий своєю теорією когнітивного розвитку. Його робота вплинула на багатьох видатних психологів наступних поколінь, які вивчали не тільки поведінку людини, а й поведінку приматів.

Нагороди і досягнення

У 1972 році Жан Піаже був нагороджений премією Еразма від організації «Фонд Еразма» за його внесок у європейську культуру, суспільство і суспільствознавство.
Багато престижних університетів, такі як Гарвардський, Манчестерський і Кембріджський і т. д. Нагородили його почесними званнями за внесок у розвиток психології.

Особисте життя

У 1923 році Жан Піаже одружився на Валерії Чатина. У пари народилося троє дітей. Своїх дітей Жан Піаже вивчав з дитинства, і це лягло в основу його роботи з вивчення когнітивного розвитку дітей.

Він помер 16 вересня 1980 року у віці 84 років.

Автор: Гнатюк У рубриці: Наука

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *