Значення зелених водоростей

Яке значення мають зелені водорості, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Значення зелених водоростей

Що таке зелені водорості?

Зелені водорості належать до відділу нижчих рослин, які мають різну морфологічну структуру і розміри. Вони в собі містять каротиноїди і пластини хлорофілу. Зелені водорості бувають багатоклітинної і одноклітинної форми. Містять крохмаль, іноді масла. Примітно, що одноклітинні зелені водорості мешкають не тільки у водному середовищі, а й у грунті або на снігу. А ось багатоклітинні рослини живуть у верхніх шарах водойм, що обумовлено здійсненням продуктивного процесу фотосинтезу.

Яке значення в природі зелених водоростей?

1. Вони є важливою ланцюжком в травленні молодих риб, зоопланктону.

2. Зелені водорості у великій кількості постачають водне середовище киснем.

3. Зелені водорості очищують воду. Вони є біологічним фільтром для очищення води — клітини зеленої водорості всмоктують органічні речовини, розчинені у воді через оболонку клітини.

4. Деякі зелені водорості вступають з хробаками, інфузорії і гідрами в симбіоз. Таким чином, вони забезпечують свого носія хлоропластами. А молюски, харчуючись такими водоростями, збагачують клітини дихальної порожнини хлоропластами, які перебуваючи в чужому тілі, ефективно фотосинтезують.

Зелені водорості значення в житті людини

1. Зелені протококкові використовується як сировина для отримання хлорофілу, вітамінів. Їх використовують в якості кормів для сільськогосподарських тварин.

2. Нитчасті зелені водорості використовуються в промисловості — з них виготовляють міцний папір високого ґатунку, отримують етиловий та винний спирти, ацетон тощо.

3. Деякі види використовуються населенням ряду країн в їжу. Для цих цілей, наприклад, в Японії, спеціально культивують Ulva і Enteromorpha. Окремі види зелених водоростей використовують як продуценти фізіологічно активних речовин. Так, види роду Haematococcus культивують у промислових масштабах для отримання каротиноїду астаксантину, Botryococcus – для отримання ліпідів.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення зелених водоростей.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *