Ззначення для науки викопних рослин

Яке значення для науки мають викопні рослини Ви дізнаєтеся в цій статті.

Значення для науки викопних рослин

Ззначення для науки викопних рослин величезне:

  • По викопним рослинам відновлюють зовнішній вигляд і будову вимерлих організмів;
  • Дізнаються про рослинний і тваринний світ минулого;
  • Зіставляючи, викопні рослини земних пластів з різних геологічних епох, роблять висновок про зміну органічного світу в часі. (Найбільш давніми є безхребетні тварини, які пізніше з’явилися тварини типу хордових. Їх еволюція проходила поетапно: риби, земноводні, плазуни, птахи, ссавці. Молодші види більше схожі на сучасні форми. В одну геологічну епоху панували рептилії, в іншу, ссавці.
  • Викопні рештки дають великий матеріал про спадкоємні зв’язки між різними систематичними групами.
    Завдяки цим даними вдалося встановити перехідні форми і філогенетичні ряди.

Наука, що вивчає викопні рослини, називається палеоботанікою і є галуззю ботаніки. Основним способом розмноження перших наземних рослин як вимерлих, так і сучасних було спорове розмноження, яке характерне і для водоростей.

Всі вищі рослини, які розмножуються спорами, ботаніки об’єднують під спільною назвою — вищі спорові рослини. До них відносять відділи Риніофіти, Зостерофілофіти, Тримсрофіти, Псилотофіти, Бріофіти (Мохоподібні), Лікоподіофіти (Плауноподібні), Еквізетофіти (Хвощеподібні) і Поліподіофіти (Папоротеподібні). Представники перших трьох відділів — виключно вимерлі рослини, інші відділи представлені як вимерлими, так і сучасними групами рослин (таксонами).

Спільним для всіх рослин, що освоїли для свого існування сушу, яка є значно складнішим для життя середовищем, є розчленування тіла на надземну і підземну частини відповідно до двох частин середовища — повітряного і ґрунтового.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *