10 книжкових фактів

книги вислови Цікаві наукові факти

1.Книги, які були написані або задумані у в’язниці: – «Дон Кіхот» Мігеля де Сервантеса, «Подорож пілігрима» Джона Баньяна, «Тюремна сповідь» Оскара Уайльда, «Государь» Ніколо Макіавеллі.

2.Найбільш популярна книга в світі – це Біблія (її загальний тираж – шість мільярдів примірників). На другому місці – цитатник Мао Цзедуна, а третє місце дісталося «Володарю перстнів».

3.Найважча в світі книга зберігається в Лондоні в Британському музеї. Це географічний атлас, який важить 320 кілограмів і має висоту більше одного метра.

4.Найбільшим виданням на Землі вважається «Німецький словник», розпочатий Вільгельмом і Яковом Грімм в далекому 1854 році і закінчений іншими вченими в 1971 році. Обсяг праці складає 35 тисяч сторінок, зібраних в 33 томах! А найбільший словник англійської мови – Оксфордський. Його обсяг становить 22 тисячі сторінок.

5.«Лестерський кодекс», написаний самим Леонардо да Вінчі, був придбаний на аукціоні Біллом Гейтсом за величезну суму – 24 мільйони доларів! Загадковість рукопису полягає в тому, що він написаний дзеркальним шрифтом (ви прочитаєте його, тільки якщо прикладете до сторінки дзеркало).

6. В романі-антиутопії Джорджа Оруелла «1984» передбачена поява штучного запліднення. Також процес отримання дитини з пробірки описаний в творі Джона Холдейна «Дедал, або наука і майбутнє» за 50 років до початку проекту ЕКО.

7.Бойові вертольоти і літаки описує роман «Володар світу». Прогноз збувся ще за життя автора. У 1903 році всі побачили знаменитий літак братів Райт.

8.Жюль Верн у своїх творах передбачив винаходи майбутнього, розповів про те, що сталося через століття і пізніше. Серед передбаченого описані:

  • У романі «20000 льє під водою» письменник передбачив появу швидкохідних підводних човнів. «Наутілус», що працює на електриці, навіть за сьогоднішніми мірками наділений дивовижними характеристиками.
  • У цьому ж творі описані акваланги, які винайде Жак-Ів Кусто в 1943 році.
  • Польоти на Місяць на алюмінієвих машинах (в романах «Гектор Сервадак» і «Навколо Місяця»).

9. Жінки купують 68% всіх книг.

10. У публічних бібліотеках середньовічної Європи книги приковували до полиць ланцюгами. Такі ланцюги були досить довгі для того, щоб зняти книгу з полиці і прочитати, але не давали можливості винести книгу за межі бібліотеки. Ця практика була поширена аж до 18 століття, і була обумовлена великою цінністю кожного примірника книги.

Цікаво! Бібліоклептоманом називають людину, що краде книги. Один з найвідоміших бібліоклептоманов – Стівен Блумберг викрав понад 23 000 рідкісних книг з 268 бібліотек. Щоб скласти свою колекцію, яка оцінюється приблизно в 20 мільйонів доларів, Блумберг застосовував найрізноманітніші методи: іноді він пробирався в бібліотеку через вентиляційну систему і навіть шахту ліфта.

Оцініть статтю
Додати коментар