Ада Роговцева біографія скорочено

Мистецтво

Ада Роговцева біографія на українській мові скорочено викладена в цій статті.

Ада Роговцева коротка біографія

Ада Миколаївна Роговцева – українська актриса театру і кіно.

Ада Роговцева народилася 16 липня 1937 в Глухові (Сумська область).

Навчалася в Полтавській загальноосвітній школі № 10 ім. В. Короленка.

У 1959 році закінчила Київський інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого (майстерня К. Степанкова).

Незадовго після закінчення Київського театрального інституту Ада Роговцева зустрічає свого першого і єдиного чоловіка – теж актора Костянтина  Степанкова. У 1961 році Ада виходить за нього заміж, а через рік у родині з’являється первісток Костянтин, а через 10 років – дочка Катерина.

З 1959 року – актриса Київського російського драматичного театру ім. Л. Українки, де працювала 35 років.

Багато грає в кіно і на сцені. Роль Наталії Башкирцевої у фільмі «Приборкання вогню» стала символом жіночності і подружньої вірності, а роль Анни в кіноепопеї «Вічний поклик» зробила Аду Роговцеву улюбленицею всієї країни.

Після відходу з Театру ім. Л. Українки гастролює з концертними програмами і камерними театрами України та Росії. Грала в багатьох спектаклях Р. Віктюка, з 1994 по 1997 і з 2007 по 2012 рік працювала в Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра.

Багато років викладала акторську майстерність у Київському інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого, а також в Київському університеті культури і мистецтв на кафедрі «Дикторів і ведучих телепрограм».

Була членом Радянського комітету захисту миру. З 1992 року – член Комітету з Державних премій України ім. Т. Шевченка при Кабінеті Міністрів України. Член Телевізійної академії України (1997).

Коротка біографія Ади Роговцевої на українській мові Ви можете доповнити улюбленими цитатами відомої акторки.

Оцініть статтю
Додати коментар