Рюноске Акутагава цікаві факти

Рюноске Акутагава цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Рюноске Акутагава цікаві факти з життя японського письменнка розкажуть яким було дитинство Рюноске Акутагави, його захоплення та особисте життя.

Рюноске Акутагава цікаві факти

Рюноске Акутагава прожив лише 35 років, 12 із яких присвятив літературі. Він встиг став батьком трьох дітей і класиком світової літератури.

Акутаґава відомий як «батько японського оповідання».

Народився він Токіо 1 березня 1892 року – в день Дракона і місяць Дракона. Оскільки дракон у світогляді японців – істота ідеальна і священна, то батьки дали хлопчику відповідне ім’я – Рюноске (“рю” – ієрогліф дракона). Хлопчик з’явився на світ, коли його батькам було вже за тридцять – а це в Японії того часу вважалося поганою прикметою. Тому, дотримуючись давньої традиції, батьки зробили вигляд, ніби дитину їм підкинули, і віддали її на всиновлення дядьку. Так Рюноске прийняв дядькове прізвище – Акутагава, а рідне – Нііхара – загубилося в часі.

Родина мала серед пращурів письменників і вчених, ревно берегла давні японські традиції. Хлопчик зростав у середовищі, де перше місце посідала культура, тут захоплювалися середньовічною поезією й старовинним живописом.

Закінчив школу з відзнакою.

Перші оповідання принесли автору визнання не лише на батьківщині, але й у світі.

1916 року Акутагава Рюноске закінчив університет і отримав посаду викладача англійської мови в коледжі. Хоча, викладацька діяльність йому не подобалась, але за дев’ять місяців вчителювання письменник створив близько двадцяти новел, есеїв та статей.

Мати письменника померла від тяжкої душевної хвороби в 33 роки, коли письменнику не було й року. І чим ближче письменник підходив до того віку, в якому померла мати, тим більше страшився, що з ним може трапитися те саме.

Акутаґава Рюноске біографія

Душевна напруга досягла кульмінації, коли письменника, який майже не вставав з-за робочого столу, почало мучити безсоння. Побороти його вдавалося, лише застосовуючи щоразу більші дози снодійного.

Проте кожну мить, коли розум Акутагави прояснювався, він писав. Навіть у день самогубства, 24 липня 1927 року, він працював над рукописом. Це був передсмертний “Лист другу”, в якому Акутагава вирішив докладно описати психологію самогубця. А вранці Акутагаву Рюноске знайшли мертвим. Друзів та близьких його вчинок шокував, проте не здивував: останні кілька років життя він так багато говорив і писав про самогубство, що всі просто звикли до цього. Після довгих і болісних роздумів про спосіб і місце смерті письменник вирішив прийняти смертельну дозу снодійного…

Рюноске Акутагава: особисте життя

У 1916 році він заручився з Фумі Цукамото, з якою одружився в 1918 році. У них було троє дітей: Хіроші Акутагава (1920–1981) був актором, Такаші Акутагава (1922–1945) був убитий, будучи студентом-призовником у Бірмі, Ясусі Акутаґава (1925–1989) — композитор.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Назар

    Непогана цікава інформація тіки можна було й більше цікавої інформації.

    Відповіcти