Аудіокнига “Крихітка Цахес” скорочено

Крихітка Цахес аудіокнига скорочено Зарубіжна класика

“Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер” скорочено аудіокнига слухати онлайн українською варто, щоб згадати всі головні події у житті героїв.

“Крихітка Цахес” аудіокнига скорочено

Аудіо “Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер” подане у відео. Його доповнюють картинки, іллюстрації до твору. Це допомагає краще запам’ятати зміст.

Головні персонажі твору:

  • Крихітка Цахес на прізвисько Ціннобер — син бідної селянки, якого фея Розабельверде наділила магічною силою подобатися людям і брати чужі заслуги.
  • Бальтазар – студент університету Керепес
  • Фабіан – друг і однокурсник Бальтазара.
  • Мош Терпін – професор природничих наук університету Керепес, лекції якого відвідує Бальтазар.
  • Кандіда – дочка Моша Терпіна і кохана Бальтазара.
  • Фея Розабельверде – фея, яка зачарувала Маленького Цахеса.
  • Проспер Альпанус – мандрівний маг.
  • Пафнутій – князь, одержимий запровадженням освіти у своїй землі.
  • Варсануф — нащадок Пафнутія, правитель землі під час основних подій. Нейтральний до магії.
  • Ліза – мати Цахеса, бідна селянка.

Про що твір “Крихітка Цахес”? (стислий переказ)

Раніше феї жили у державі, де правив князь Деметрій, який дуже поважав чарівниць. Їм жилося добре. Та коли Деметрій помер, все змінилося. Його наступник вважав усіх феї чаклунками. Він вирішив, що вся магія – зло, і вислав фей із країни. Залишитися вдалося лише одній чарівниці на ім’я Розабельверда. Якось вона зустріла бідну селянку Лізу з її маленьким сином Цахесом. Він був потворним карликом. Феї стало шкода дитину. Вона почала розчісувати йому волосся. Згодом фея зникла, а селянка Ліза зустріла пастора. Цахес сподобався йому, і він забрав хлопчика собі.

Юний студент Бальтазар, поет за своєю натурою, був закоханий у прекрасну Кандіду. Цахес потрапляє до родини Кандіди. Тепер він має особливий дар – він притягує до себе людей. Крім того, ще й всі заслуги інших людей приписуються йому, а всі непристойні вчинки Цахеса приписуються іншим людям. З цієї причини всі навколо, включаючи Кандіду, захоплені Цахесом, і лише Бальтазар та його друг бачать усю злу сутність карлика.

У королівство перебуває один із великих магів. Бальтазар одразу визнає його могутність. За допомогою чарівного дзеркала він показує юнакам справжній образ Цахеса. Розабельверда, дізнавшись про це, приходить до мага. Чарівник передбачає їй, що Цахес загубить і Бальтазара з Кандідою, і все королівство на додачу. Вислухавши це, фея відмовляється захищати Цахеса. Чарівник розбиває гребінь, яким вона розчісувала волосся карлика.

Виявилося, що коли чарівниця вперше розчесала Цахеса, у нього з’явилися три чарівні волоски, які давали йому той незвичайний дар: отримувати чужі заслуги і віддавати свої пороки. Щоб чари розсіялися, волоски потрібно було вирвати з голови Цахеса і спалити. Зробити це вирішили Бальтазар та його друг. У цей час батько Кандіди збирався видати дочку за Цахеса.

Бальтазар встиг вчасно: чари зруйнувалися і всі побачили справжній вигляд карлика. Над ним насміхалися, і він утік до палацу. Незабаром прийшла його мати, стара селянка, яка стала нарікати на людську злість і звати сина. Коли ж Цахес з’явився у вікні палацу, люди продовжили сміятися з нього. Тоді Цахес спробував сховатися в нічному глечику, але застряг там і помер. Пожалівши карлика, фея Розабельверда повернувся йому після смерті чудовий образ. Зробила вона подарунок і матері Цахеса, селянці Лізі: у неї виросла найкраща цибуля у всьому королівстві, яку вона почала постачати її до палацу.

Бальтазар та Кандіда отримали благословення чарівника, одружилися і стали жити довго та щасливо.

"Крихітка Цахес" Тести з Відповідями
Пройти тест до твору Гофмана "Крихітка Цахес" варто, щоб зрозуміти наскільки добре ти розумієш тему та пам'ятаєш сюжет твору.
Оцініть статтю
Додати коментар