Аудіокнига “Майстер корабля” слухати (скорочено)

майстер корабля аудіокнига Українські книги

Аудіокнига “Майстер корабля” скорочено слухати онлайн варто, щоб згадати про головні події  дебютного роману Юрія Яновського 1928 року.

“Майстер корабля” аудіокнига скорочено

Аудіо “Майстер корабля” подане у відео. Його доповнюють картинки, іллюстрації до твору Яновського, які допомагають краще запам’ятати зміст.

Сюжет роману складний, але досить цікавий. Головний герой, уже чоловік у віці, розповідає про свою бурхливу молодість, про кохання та дружбу. У свої 70 років він записує свої спогади. Твір вважається автобіографічним.

У молодості він працював на кіностудії у портовому місті. Витягнувши зі штормових хвиль непритомного матроса й повернувши його до життя, друзі (То-Ма-Кі й режисер Сев) вирішують знімати фільм, в основу якого покладені розповіді про морські пригоди врятованого ними моряка Богдана.  Разом зі своїм другом та режисером, Севом, він знімає фільм про море і для зйомок їм потрібен корабель. Вони вирішують будувати не лише каркас, а справжній корабель-вітрильник, який навіть буде плавати в морі!

У будівництві їм допомагає Професор. Він не лише майстер декорацій, а розумна та прониклива людина. Своїми порадами він дуже допомагає молодому хлопцеві.

У той час герой закохується у харизматичну балерину Таях. Але його друг Сев теж любить її. Автор описує почуття людей із цього любовного трикутника.

Розповідь автора постійно переміщується в різні часові й просторові площини, відтак читач стає свого роду свідком і спостерігачем творення майстром і фільму, і роману, ніби мандруючи разом з автором то в реальному часі, то в спогадах, то в місті (Одесі), то в Італії, то на екзотичних островах, то в Румунії.

Поданий як мемуари, роман насправді являє собою ліричні розповіді про становлення українського кіномистецтва, про морські пригоди і далекі екзотичні острови, про мистецтво суднобудування, про атмосферу творчості і кохання до незвичайної жінки.

Оцініть статтю
Додати коментар