«Білий кінь Шептало» фрази, які навчають бути особистістю

Білий кінь Шептало фрази, які навчають бути особистістю 8 клас

Виписати з твору «Білий кінь Шептало» цитати з твору, які навчають бути особистістю допоможуть приклади з оповідання В. Дрозда

«Білий кінь Шептало» фрази, які навчають бути особистістю

7 фраз, які навчають бути особистістю:

  1.  “змалку ненавидів табун, гурт і в загорожі, і на пасовиську волів бути сам”
  2. “Супроти вітру довго не пробіжиш, і розумніше до часу прикинутися скореним, лишившись у душі вільним, аніж бути скореним…”
  3. “До того ж краще тягти, не очікуючи на батіг, ніж ковтати принизливе підстьобування”
  4. “Взагалі, він ніколи не розумів обмеженості деяких коней, котрі прагнуть на кожнім кроці суперечити, огризатися, показувати свій характер. Ніби цим чогось досягнеш, крім батога.”
  5. “А справді, кому й що доведеш? Тільки собі гірше зробиш. Краще вже й надалі прикидатися сіреньким та покірненьким.”
  6. «Вийшов на сизу піщану косу і, струсивши воду, відчув себе таким сильним, що знову заіржав, цього разу грізно та бойовито, перегукуючись із громами.»
  7. “Головне, щоб він, Шептало, знав про свою білизну, а про чуже око краще лишитися колишнім”

10 фраз, які навчають бути особистістю з твору «Білий кінь Шептало»:

  1. «Побіля вільних коней теж жив страх, але ж інший, не Шепталів страх перед Степаном, а будоражливий, живлющий страх, що, кликав до відважної боротьби, до змагання».
  2. «із звичною покірністю ступив кілька кроків за босим хлопчаком і раптом з болісною ясністю, як ніколи досі, відчув свою неволю».
  3. «Білий кінь задер голову, сп’яніло заіржав, не в силі стримати буйної радості».
  4. «Коли вже бути відвертим до кінця, то він соромився упряжі, соромився становища робочої худобини, яку вільно запрягати, поганяти, стьобати батогом кожному Степанові…».
  5. «Скільки потрібно було днів тихої, непомітної боротьби, поки Степан змирився, що Шептало йде на водопій  трохи збоку, трохи позаду, ніби він зовсім не бригадний, а сам по собі! Ні, він не бунтував, не ліз під батіг, а тільки відставав щодня на півголови, на півкроку і озирався на конюха, вкладаючи в той погляд увесь розум білого коня: мовляв, ти ж знаєш, я не підведу, я інакший, ніж вони, нас з тобою таких тільки двоє…».
  6. «Зате скільки незалежності в крутім вигині шиї, в густій гриві, у розміреному ритмі струнких ніг!»
  7. «Потім вони до самого вечора паслись удвох на лісових галявинах та просіках, і мати розповідала про гордих білих коней — його дідів та прадідів, що гарцювали на залитім різноколірними вогнями помості, і милуватись їхньою красою щовечора сходилися людські натовпи».
  8. «А в цих владних пахощах далечі ховався п’янкий дух забутої волі, що просочився крізь сотні поколінь білих коней та несподівано сколихнув Шептала».
  9. «Білий кінь з нечуваною силою шарпнувся, вирвав кінець повода, дико звівся на задні нога, біснувато стріляючи страшними, кривавими очима. Цієї хвилини він був справжнім білим конем, відважним та одчайдушним, як його далекі предки».
  10. «Навколо Шептала росла, ширилась аж до трав’яних, утаємничених обріїв воля; воля пахла живою вільгістю, міцним настоєм лугових трав І молодого сіна. Йому ще ніколи в житті не бігалося так легко… Не було ні хомута, ні голобель, і ніхто не сіпав за віжки, вказуючи шлях».

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

"Білий кінь Шептало" тести з відповідями
Пройти онлайн тест до твору "Білий кінь Шептало" Володимира Дрозда варто, щоб перевірити як добре ви зрозуміли оповідання, його сюжет та головну думку.
Оцініть статтю
Додати коментар