Відгук про твір «Білий кінь Шептало» (мої враження)

білий кінь шептало відгук (мої враження) 8 клас

Відгук про твір «Білий кінь Шептало» допоможе написати твір про те, чим мені сподобався твір та які мої враження від твору, мої роздуми над твором.

Мої враження від твору «Білий кінь Шептало» (відгук)

Нещодавно прочитала оповідання В. Дрозда «Білий кінь Шептало». Твір малий за обсягом, а думок, запитань, емоцій викликав багато. Читаючи, розумієш, що автор розповідає про  талановиту людину, яку він «заховав» в алегоричному  образі  коня. Уважний читач простежує, як повільно герой, гідний поваги інших та самоповаги,  перетворюється на покірного раба, який виправдовує тих, хто над ним знущається. Розумієш, що призвичаючи себе до думки, що «розумніше до часу прикинутися скореним, лишившись у душі вільним, аніж бути скореним насправжки», він втрачає себе, свою сутність, поступово неволя стає його суттю.

Тобто Шептало віддає перевагу більш-менш забезпеченому та спокійному існуванню в умовах несвободи. Справді, не треба перейматися, мріяти – тут за тебе усе вирішили наперед. Автор спонукає читача поміркувати над проблемами свободи і неволі, дійсності та мрії, особистості і натовпу. Мені здається, що трагедія Шептала в тому, що він виявляється недостатньо сильним, щоб протистояти  натовпу, владному контролю над ним.

Шептало вважає себе розумнішим  за  решту коней у табуні, навіть таємним приятелем конюха Степана. Думаю, що автор, змальовуючи оце  Шепталове відчуття власної винятковості, прагнув показати, що персонаж сповнюється зверхності та зневаги до інших. І тому свідомо обирає самотність, ще більше зменшуючи світ, у якому живе.

Багато роздумів викликав фінал твору. Вирвавшись на волю, Шептало  так мало насолоджується нею. А потім він знову повертається до стайні. Чому ???  Думаю,  його лякає  невідомість, Шептало  боїться самостійності, більше, ніж прагне до мрії.  І тому кінь втікає від свободи, хоча,  думаю,  що цей його вибір не можна назвати вільним.

Отож, оповідання В. Дрозда «Білий кінь Шептало» спонукає до роздумів про свободу  і пристосуванство, про шлях до мрії, до пошуків себе самого, збереження свого «я»  та поваги до тих, хто поруч із тобою.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

"Білий кінь Шептало" тести з відповідями
Пройти онлайн тест до твору "Білий кінь Шептало" Володимира Дрозда варто, щоб перевірити як добре ви зрозуміли оповідання, його сюжет та головну думку.
Оцініть статтю
Додати коментар