Чого навчає твір «Білий кінь Шептало»?

БІЛИЙ КІНЬ ШЕПТАЛО чого навчає 8 клас

Чого навчає твір «Білий кінь Шептало»? Твір про те чого мене навчив кінь Шептало допоможе розповісти про те чим повчальний цей твір.

Чому вчить твір “Білий кінь Шептало”?

Оповідання Володимира Дрозда “Білий кінь Шептало” розповідає про те, як під впливом “натовпу” зникає самобутня особистість. Автор, на мою думку, описує контраст між особистістю та невластивим їй призначенням – бути частиною безликої маси, якою маніпулює влада. В образі коня автор зобразив  особистість, яка свої обдарування й можливості змарнувала на пошуки привабливих, але  лицемірних виправдань для внутрішньої несвободи та пасивності. Персонаж твору обирає шлях пристосуванства, примітивного споживацтва та компромісу із власною совістю. Покірність, яку Шептало вважає удаваною, стає однією із його важливих рис. Письменник підкреслює для читача, що Шептало прагне зберегти гідність, ніби прагне бути вільним й водночас намагається бути таким, як усі, злитися з табуном та підкорятися владі Степана.

Отож твір розповідає про потяг людини до волі, свободи і вчить читача, що треба діяти. І нехай світ непередбачуваний, і в ньому треба самостійно про себе дбати, відповідати за зроблений вибір, не можна пристосовуватися до оточення, а треба боротися  за свою свободу.

Мабуть, кожен, хто читав оповідання,  пережив певне розчарування, коли Шептало повернувся на стайню. Мені здається, що письменник, описуючи загорожу, у якій «ворота щільно причинені і взяті на ошийник», ніби дає Шеталові іще один шанс спробувати бути вільним, а не лицемірним пристосуванцем. А читачеві нагадує, що не можна  відмовитися від мрії, яку плекаєш із дитинства.

На мою думку, твір «Білий кінь Шептало» навчає нас зберігати свою індивідуальність, розвиватися, не губитися в натовпі, прагнути залишатися собою в будь- якій ситуації.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

"Білий кінь Шептало" тести з відповідями
Пройти онлайн тест до твору "Білий кінь Шептало" Володимира Дрозда варто, щоб перевірити як добре ви зрозуміли оповідання, його сюжет та головну думку.
Оцініть статтю
Додати коментар