Булгаков біографія коротко

михайло булгаков біографія коротко Письменники

Біографія Булгакова скорочено розповість про його життя та творчість. За життя митець був відомий насамперед як талановитий драматург, а його біографія коротко розповість які твори його прославили.

Михайло Булгаков коротка біографія

Роки життя: 1891-1940

Михайло Опанасович Булгаков народився 15 травня 1891 в Києві в багатодітній і дружній родині професора, викладача Київської духовної академії.

Закінчивши Першу Київську гімназію, Михайло, продовживши сімейні традиції, вступив до Київського університету на медичний факультет.

М.Булгаков захоплювався архітектурою та музикою.

У 1913 році майбутній письменник одружився з Тетяною Лаппа.

Навесні 1916 «ратником ополчення другого розряду» закінчив університет і пішов працювати в один з київських госпіталів. Влітку того ж року майбутній письменник отримав перше призначення і восени приїхав в маленьку земську лікарню Смоленської губернії, в село Нікольське. Тут він почав писати книгу «Записки юного лікаря».

У 1918 р він повернувся до Києва. Наприкінці серпня 1919 більшовики, залишаючи Київ, розстріляли сотні заручників. Булгаков, до цього всіма правдами і неправдами уникав мобілізації, відступав з білими. У лютому 1920 року, коли почалася евакуація Добровольчої армії, її звалив тиф. Отямився Булгаков в зайнятому більшовиками Владикавказі.

У 1921 році він переїхав до Москви, влаштувавшись в газету «Гудок». В цей час Булгаков пише дуже багато.

З 1923 року він був зарахований до Спілки письменників. Незабаром одружився на Л. Є. Білозерській.

1924 – 1928 – Булгаков Михайло Опанасович пише такі книги, як «Дьяволиада», «Фатальні яйця», «Собаче серце» (1925р), «Біла гвардія», «Зойкина квартира» (1926р), «Багряний острів» (1927р), «Біг» (1928р). І, звичайно ж, «Майстер і Маргарита», над якою він починає працювати в 1928-му році.

У 1929 році відбулася зустріч з Є. С. Шиловскою, яка з 1932 року стала третьою і останньою дружиною письменника. До 1930 року багато п’єс перестали друкувати і з’являтися на сцені.

Відносини Булгакова з Радянською владою складалися досить складно і неоднозначно. Чимало його творів побачили світ лише за часів правління Сталіна, який високо оцінював творчість Булгакова.

Помер 10 березня 1940 року в Москві від важкої спадкової хвороби нирок.

Інформація про Булгакова, яка допоможе більше дізнатися про письменника та підготувати повідомлення про М.О.Булгакова.

З яких двох предметів М. Булгаков отримав оцінку „відмінно”, коли закінчив навчання у 1-й Київській гімназії? Це  Закон божий та географія.

Твір, який залишився незавершеним – це ”Театральний роман”.

Яку п’єсу Булгаков присвятив Сталіну? П’єсу „Батум”.

Хто з письменників був прикладом для наслідування для М. Булгакова? Наслідував він Миколу Гоголя. Також літературними авторитетами для М. Булгакова були Ф. Достоєвський, М. Салтиков-Щедрін.

Відомі твори Михайла Булгакова: «Життя пана де Мольєра», «Біг», «Біла гвардія», «Майстер і Маргарита». Сатиричні повісті: «Дияволіада», «Фатальні яйця», «Собаче серце»

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Артур

  J. G. (Джей Джи) – ти як завжди приносиш радість від своїх скорочених біографій та текстів.

  Відповіcти
 2. Данил

  J. G. (Джей Джи)- спасибо большое за информацию и в библиотеку ходить не надо.

  Відповіcти
 3. Рая

  Сайт довідка мені дуже помагає

  Відповіcти
 4. Даниил

  Дякую сайту. Завжди виручає)!

  Відповіcти
 5. таня

  мне понравилась биография

  Відповіcти