Цікаві факти з життя Булгакова

михайло булгаков цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Михайло Булгаков цікаві факти з життя (біографії) митця розкажуть про його захоплення, про здібності, про дитинство та сім’ю.

Михайло Опанасович Булгаков (1891-1940) – радянський письменник, драматург, театральний режисер і актор.

Михайло Булгаков цікаві факти

У родині Булгакова було семеро дітей – троє синів і чотири дочки. Михайло Опанасович був найстаршим.

28 років із своїх 49 він прожив у Києві. 

Він лише писав вірші, малював карикатури, а ще й грав на роялі, співав, складав усні оповідання й чудово їх розповідав.

  • Перший твір «Пригоди Світлани» написав у 7 років.

Вже у 8 років прочитав «Собор Паризької Богоматері». Мав виняткову пам’ять, багато чого з прочитаного запам’ятовував напам’ять.

У Першу світову війну був лікарем у фронтовій зоні. Наприкінці лютого 1919 військлікар Булгаков був мобілізований в Українську армію, а в серпні 1919 го вже служив військовим лікарем в Червоній Армії. У жовтні цього ж року перейшов в Армію Південної Росії, де служив лікарем в козачому полку і воював на Північному Кавказі.

Булгаков колекціонував театральні квитки, які купував сам і на яких концертах або виступах він був присутній. Часто ходив в Большой театр, щоб послухати “Фауста”. Ця опера завжди піднімала йому настрій.

Булгаков писав «Майстра і Маргариту» в цілому більше 10 років.

Хворів на тиф, після чого довгий час приймав морфій.

Булгаков виступав проти комунізму і до нього в будинок частенько приходили чекісти з обшуком, але він при цьому жодного разу не був заарештований. Його п’єси в 1929 були заборонені у всіх театрах.

  • Був знайомий і товаришував з Анною Ахматовою, В. В. Вересаевим (письменник), М. А. Волошиним (поет), Ісааком Дунаєвським (композитор).

Булгаков був тричі одружений:

– 1913-1924: Лаппа, Тетяна Миколаївна – прототип персонажа Ганни Кирилівни в оповіданні «Морфій».
– 1925-1931: Білозерська, Любов Євгенівна – друга дружина.
– З 1932: Шиловська, Олена Сергіївна – третя дружина, берегиня літературної спадщини. Основний прототип персонажа Маргарити в романі «Майстер і Маргарита».

В якості пам’ятника, після кончини відомого письменника, його дружина вибрала величезну гранітну брилу – Голгофу. До цього дана брила була підніжжям хреста, який був встановлений на місці поховання Гоголя.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Гусь

    На початку де йдеться про те, чим він займався написано ” він лише писав вірші…”, мені здається, що там повинно буи написано “не лише”

    Відповіcти