Чим займалися скіфи?

Чим займалися скіфи Історія

Повідомлення про скіфів допоможе Вам підготуватися до заняття з історії. Також Ви зможете дізнатися де жили скіфи, чим займалися та цікаві факти про скіфів 

Чим займалися скіфи?

На початку VII століття до нашої ери в степах Причорномор’я з’явилися кочові племена. Це були скіфи. Вони відносилися до іраномовної групі. Скіфи на території України панували близько 300-400 років, залишивши після себе велику спадщину. У період V- IV століть ці племена поступово перейшли до осілого способу життя і вздовж нижнього Дніпра і в Криму створили цілі городища. Кам’янське городище було найбільшим і являло собою головний центр ремісництва, що поставляв степовим племенам вироби із заліза.

Культура скіфів представлена ​​керамікою, амфорами, гончарним посудом, металевими предметами побуту, знаряддями праці. Все було знайдено в місцях осілості племен і їх похоронних пам’ятниках. Це є свідченням того, що вони були вмілими, винахідливими людьми.

Трудова діяльність матеріалізувалася в побут і господарство (крім відомого військового ремесла). Головне заняття скіфського населення – кочове скотарство. Воно грунтувалося на цілорічному утриманні та розведенні овець, коней і великої рогатої худоби. Довгий час такий вид господарства був панівним. В середині V століття до нашої ери в долині Дніпра виникло напівкочове скотарство. До загибелі Великої Скіфії ці 2 види господарства становили основу економіки скіфів.

цікаві факти про скіфівНа стику V-IV століть до нашої ери формується ще одна галузь скіфської економіки – землеробство, орієнтоване на вирощування кормів для підгодівлі худоби взимку. Племена стали запасатися просом і плівчастим ячменем. Після вони стали вирощувати зерно і для себе. Землю обробляли перелогом, попередньо випаливши травостій на ділянці. Після двох років експлуатації цієї ділянки її перетворювали на пасовище. І тільки через 10 років земля оброблялася знову.

Сподіваємося, що інформація про скіфів, допомогла Вам. А свою розповідь про скіфів Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Persefona

    Дуже предуже дякую була дуже корисна інфа

    Відповіcти