Чому твір називається “Запах думки”?

запах думок чому така назва твору 6клас

Чому твір називається “Запах думки”? Твір, викладений нижче допоможе пояснити назву оповідання “Запах думки” Р. Шеклі.

Чому твір має назву “Запах думки”?

Роберта Шеклі назвав свій твір “Запах думки”, для того щоб показати важливість і потужність розуму у найнебезпечніших ситуаціях. Головний герой – міжзоряний листоноша Лерой Кліві, і він у біді. Його зореліт вийшов з ладу, внаслідок чого було здійснено вимушену посадку на найближчій планеті з підходящою атмосферою. Це дуже дивна планета. На ній у диких тварин відсутні звичні органи чуттів, вони не бачать та не відчувають запах. Вони полюють на думки. які для них як для людей запах. Тому на цій планеті головною зброєю Лероя Кліві є його розум і здатність контролювати думки.  

Ще Будда говорив, що “Все, що ми є, це результат наших думок”.
Ця фраза стосується Лероя Кліва, і вона підкреслює те, що індивідуальна реальність кожної людини визначається її думками. Будда, як відомий мудрець, висловив ідею, що те, ким ми є, і те, як ми сприймаємо світ, формується на основі наших думок і переконань. Це вказує на те, що наше розуміння світу і наше ставлення до нього формується через призму наших власних мислей і переживань. Таким чином, фраза акцентує на важливості внутрішнього світу кожної людини у формуванні її життя та сприйнятті навколишнього світу.

Роберт Шеклі в оповіданні «Запах думок» близький до теорії ідеалістів. Він не тільки доводить існування думки, він ще й матеріалізує її. Думки, що мають запах, не що інше, як людське мислення, свідомість, розум. А це саме те, що дає людині вижити і перемогти.

Таким чином, у цьому оповіданні “запах” є метафорою для думок, які випромінює Лерой Кліві, щоб вижити. Назва твору «Запах думки» передає глибокий сенс оповідання: розум може перетворити навіть найтемніші обставини на можливість вижити та подолати перешкоди. Кліві розуміє, що його розум та кмітливість – це його основна зброя в цьому небезпечному світі.

Таким чином, “Запах думки” змушує читача задуматися про силу і потенціал людського розуму, особливо в екстремальних ситуаціях.

Автор твору – KRASOL8

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

А як ти розумієш назву твору “Запах думки” пиши у коментарях.

Оцініть статтю
Додати коментар