“Джерела інформації” реферат

Географія

Які бувають джерела інформації в сучасному світі Ви дізнаєтеся в цій статті. Які джерела географічної інформації є у вашому домі?

“Джерела інформації” реферат

У сучасному світі без інформації не обійтися ніяк. Причому більша її частина є географічною. Виділяють такі основні джерела географічної інформації:

  • Карти.

Картографічна форма для людини є найзручнішим джерелом інформації. Карти зустрічаються в підручниках, атласах, інтернеті.

  • Наукова література.

До неї відносять енциклопедії, підручники, наукові журнали, просвітницька література. Наукова література містить в собі опис різноманітних регіонів, ділянок планети, їх особливості, рельєф, тваринний і рослинний світ. Вона є основним джерелом інформації про природу явищ і географічних процесів. Часто в ній описуються географічні теорії.

  • Статистичні довідники.

Сучасні міжнародні організації і держави займаються постійним збором статистики, що розповідає про соціально-економічну обстановку і стан природних ресурсів. Найавторитетніші і впливові джерела статистичної економічної інформації – це Всесвітній банк, Міжнародний валютний фонд і Організація Об’єднаних Націй. Також варто відзначити ті дані, які збиралися в процесі перепису населення: після їх аналізу можна визначити етнічний, релігійний, расовий, статевий, віковий і мовний склад не тільки певної країни, але і окремих її регіонів. Інтернет статистика допомагає аналізувати відвідуваність тих чи інших сайтів і частоту пошукових запитів для географічних досліджень. Наприклад, бажання емігрувати в інші країни можна оцінити за такими запитами як «що потрібно для переїзду до Чехії», «як переїхати до Канади», «чи варто переїжджати в США».

  • Нормативно-правові джерела.

Дана категорія включає укази урядів і президентів, законодавчі акти держав. Так, закони встановлюють показники мінімальної оплати праці, прожиткового мінімуму, економічних виплат. Отримані цифри дозволяють розрахувати параметри країни, в тому числі рівень бідності або оподаткування в державі.

  • Результати соціологічних опитувань.

Соціологічні опитування приносять географам неоцінену користь. Вчені опитують на місці населення з усіх питань, роблячи свій рейтинг.

  • Спостереження.

Інформацію можна отримати ще за допомогою спостереження. Географ виїжджає на місце, в потрібну йому локацію і проводить всі необхідні дослідження.

  • Космічні та цифрові джерела інформації.

Космічні спостереження проводяться з рейсових судів, науково-дослідних кораблів, геофізичних ракет, штучних супутників Землі, орбіт космічних станцій, літаків-лабораторій. Вони значно збагатили географію знаннями, дозволивши побачити океанські вихри і рухи літосферних плит, циклони і антициклони атмосфери, рельєф суші і океану.

  • Географоінформаційні системи (ГІС).

Ці системи – цифрова карта місцевості і з нею пов’язані графічні та інші інструменти, просторові бази даних. Найпростіший приклад – це навігатор. У ГІС можна створити будь-яку географічну карту за 3-5 хвилин за допомогою певного набору програм.

Автор – Гнатюк Юлія. Матеріал надано тільки для публікації на сайті dovidka.biz.ua від 9 січня 2020 року.

Оцініть статтю
Додати коментар