Джон Кейнс біографія та цікаві факти

Суспільство

Джон Мейнард Кейнс біографія та цікаві факти з життя засновника теорії кейнсіанства і макроекономіки викладені в цій статті.

Джон Кейнс коротка біографія

Джон Кейнс народився 5 червня 1883 року в родині економіста, викладача філософії та економіки в університеті Кембриджа.

Свою освіту він отримав спочатку в Ітоні, Королівському коледжі при Кембриджі. Джон, будучи студентом, брав участь в науковому гуртку, у філософському клубі «Апостоли», членом інтелектуального Блумсберійского гуртка.

Його успіхи у навчанны обіцяли йому блискучу кар’єру. З 1906 по 1914 він працював в Департаменті у справах Індії і Королівській комісії з індійської валюті та фінансів. В цей же час він почав писати свою книгу під назвою «Грошовий обіг і фінанси Індії» і дисертацію, охопивши проблеми ймовірностей. Прев’ю до наукової роботи стала стаття «Трактат про ймовірність». Захистивши дисертацію, Кейнса запросили викладати в коледжі, де він навчався.

З 1915 по 1919 роки він працює в Міністерстві фінансів. Кейнс бере участь в мирних переговорах в Парижі і запропонував свій план по повоєнному відновлення економіки в Європі. Але його план не був впроваджений, так як він виступав за відновлення економіки в Німеччині, а не за посилення репарацій.

З 1919 року Кейнс все більше часу проводить в Лондоні, він входить до редколегії журналів – тижневика «Nation», журналу «Economic Journal» і правління фінансових компаній, консультував уряд. Також економіст успішно грав на біржі.

Довгий час займався дослідженням питань фінансів, золотого стандарту та валютних курсів. Він був першим, хто висунув ідею про відсутність балансування між очікуваними інвестиціями і заощадженнями.

Кейнс мав членство в Королівській комісії з промисловості та фінансів і в Економічній консультативній раді. Свою головну працю він опублікував в 1936 році – це була «Загальна теорія зайнятості, відсотка і грошей». У ній він пояснює нове поняття мультиплікатора накопичення і сформулював основний психологічний закон.

У 1940 році Кейнс отримав членство в Консультативному комітеті при Міністерстві фінансів з військових проблем, потім став радником міністра. Через 2 роки йому подарували титул барона. У 1944 році його обрали президентом Економетричного суспільства.

У період Другої світової війни Джон розробляв концепцію Бреттон – Вудської системи і висунув ідею створення системи, що займається регулюванням валютних курсів. У 1946 році він був одним з творців Міжнародного валютного фонду.

21 квітня 1946 року Кейнс помер від інфаркту міокарда.

Джон Кейнс цікаві факти

  • Біографи Кейнса повідомляють, що він був гомосексуальний. Джон мав досить-таки серйозні відносини з Дунканом Грантом, художником. Навіть після їх розриву, Кейнс матеріально підтримував Дункана до кінця життя.
  • У 1918 році Кейнс побував на виставі, де зустрів свою майбутню дружину – Лідію Лопухову, російську балерину. У 1925 році вони одружилися. Дітей у пари не було, але, незважаючи на це їх шлюб був щасливим.
  • Граючи на біржі і займаючись інвестиціями, він зумів сколотити собі непогані статки. Але в 1929 році фондовий ринок зазнав краху і Кейнс збанкрутував. Незабаром економіст поправив своє фінансове становище.
  • Він захоплювався колекціонуванням книжкових реліквій. У його бібліотеці були оригінальні роботи вченого Ісаака Ньютона.
  • Цікавився драматургією і літературою, фінансово допомагав художньому театру Кембриджа.
Оцініть статтю
Додати коментар