Фредерік Жоліо-Кюрі біографія та цікаві факти

Фізики

Фредерік Жоліо-Кюрі біографія і цікаві факти з життя французького фізика, лауреата Нобелівської премії з хімії, спільно з Ірен Фоліо-Кюрі 1935 року.

Фредерік Жоліо-Кюрі біографія

Народився 19 березня 1900 в Парижі.

У 1910 р почав навчання в ліцеї Лаканаль, провінційній школі-інтернаті. У 1917 він повернувся в Париж і став студентом Еколь прімер сюперьєр Лавуазьє.

У 1920 році вступив у Вищу школу фізики та прикладної хімії в Парижі і через три роки закінчив її краще за всіх в групі.

У 1926 р він одружився з Ірен, дочкою Марі та П’єра Кюрі, разом вони працювали і виховували 2 дітей. Жоліо, отримавши ступінь ліценціата, продовжив свою роботу і в 1930 р був удостоєний докторського звання за дослідження електрохімічних властивостей радіоактивного елемента полонію.

У 1935 році Фредеріку та Ірен Жоліо-Кюрі спільно була присуджена Нобелівська премія з хімії «за виконаний синтез нових радіоактивних елементів».

У 1937 р Жоліо, продовжуючи працювати в Інституті радію, одночасно зайняв і посаду професора в Коллеж де Франс в Парижі. Тут він створив дослідний центр ядерної фізики і хімії і заснував нову лабораторію, де відділи фізики, хімії та біології могли працювати в тісній співпраці.

Залишаючись в Парижі в період окупації, Жоліо зберіг за собою посади в Інституті радію і в Коллеж де Франс. Будучи активним членом руху Опору, він використовував можливості своєї лабораторії для виготовлення вибухових речовин і радіоапаратури для борців Опору аж до 1944 року, коли йому самому довелося ховатися.

Після звільнення Парижа Жоліо був призначений директором Національного центру наукових досліджень, на нього була покладена відповідальність за відновлення наукового потенціалу країни.

Смерть Ірен Жоліо-Кюрі в 1956 р стала для нього важким ударом. Ставши її наступником на посту директора Інституту радію і замінивши її на викладацькій роботі в Сорбонні, він взяв на себе також контроль над будівництвом нового інституту в Орсе.

14 серпня 1958 р. Жоліо помер в Парижі після операції, пов’язаної з внутрішнім крововиливом.

Фредерік Жоліо-Кюрі цікаві факти

Він був молодшим з шести дітей у сім’ї процвітаючого комерсанта

Нобелівську премію отримав у віці 35 років. Фредерік Жоліо-Кюрі є наймолодшим лауреатом Нобелівської премії з хімії.

Обидві дитини Ірен і Федеріка Жоліо-Кюрі, Елен і П’єр, також є шанованими вченими.

Він любив грати на піаніно, малювати пейзажі і читати.

В останні роки життя присвячував багато часу політичним проблемам.

Жан Фредерік Жоліо був членом Французької академії наук і Медичної академії Франції, іноземним членом багатьох наукових товариств.

Жоліо-Кюрі є автором афоризмів «Правда подорожує без віз» і «Чим далі експеримент від теорії, тим ближче він до Нобелівської премії».

Оцініть статтю
Додати коментар