“Гамлет” скорочено

гамлет скорочено читати Короткий зміст

“Гамлет” скорочено п’єса Шекспіра нагадає короткий зміст відомого твору, заснованого на легенді про правителя Данії. Ця п’єса присвячена історії помсти головного героя за смерть свого батька. Шекспір у цьому творі висвітлив ряд важливих тем – моральності, честі і обов’язку героїв; теми життя і смерті.

“Гамлет” скорочено читати

Дія трагедії відбувається в XVI столітті в Данії, де править король Клавдій. Він зайняв трон свого рідного брата, який помер менше двох місяців тому, і одружився на його дружині-вдові.

Солдат Франциско і офіцери Марцелл і Бернардо стоять на сторожі королівського замку. «Дві ночі поспіль» вони бачать привид померлого короля, батька принца Гамлета. Вони повідомляють про побачене Гораціо – друг Гамлета. Гамлет у скорботі за померлим батьком. Принц повернувся додому в Ельсінор з Віттенберга, де навчався в університеті. dovidka.biz.ua

«З похорону на шлюбний стіл пішов пиріг Помині», – так відгукнувся Гамлет про весілля своєї матері і дядька. Він не може пробачити своїй матері Гертруді, що вона зняла траур по чоловікові і недовго горювала по ньому, а потім вийшла заміж за дівера, за брата свого чоловіка, розділивши з ним трон. Гамлет розчарувався у власній матері, а разом з нею і у всіх жінках. Вчинок матері став причиною зміни ставлення принца до Офелії. Він щиро любив дівчину. Однак нове заміжжя матері приводить його до сумного висновку. «Про жінок, вам ім’я – віроломство!» – журиться Гамлет.

Принц приймає рішення вартувати замок разом з Марцеллом і Бернардо. Глибокої ночі Гамлету являється привид померлого батька і повідомляє звістку, якій судилося змінити все його подальше життя. Він чує, що батько помер не своєю смертю, а був отруєний своїм рідним братом Клавдієм. Привид батька просить Гамлета помститися за нього, але при цьому благає не посягати на матір, кажучи, що буде «суддя їй Бог і совісті глибокі уколи».

Від прийдешніх бід і несподіваного «одкровення» примари Гамлет змінився. Подія змусила його задуматися над сенсом життя і по-новому подивитися на навколишній світ. Він задає собі питання: чого варте життя? Чи можна вірити в “любов, в дружбу”? Він жадає помсти, відновлення справедливості. Гамлет відрікається від Офелії: він думає, що любов до цієї дівчини може відвернути його від завдання помсти. Принц радить Офелії піти в монастир, вийти з порочного кола придворного життя, в якому вона обертається.
Для здійснення своєї помсти Гамлет вирішує прикинутися божевільним: він говорить шалені, але не позбавлені сенсу слова. dovidka.biz.ua Клавдій відчуває недобре і намагається за допомогою своїх слуг і уявних друзів Гамлета дізнатися, в чому причина його божевілля. Король викликає з Віттенберга друзів Гамлета по університету, Розенкранца і Гільденстерна, і просить їх: «… допитатися, яка таємниця мучить його». Але принц здогадується про справжню мету їх візиту. Він також розуміє, що батько Офелії, Полоній, за вказівкою Клавдія стежить за ним і також намагається вивідати причину його божевілля. Гамлет впевнений, що Полоній і Клавдій використовують і Офелію в боротьбі проти нього. Полоній повідомляє королю, що принц збожеволів через любов до його дочки, але Розенкранц і Гільденстерн спростовують цю версію.

Тим часом принц вирішує перевірити правдивість слів примари. Він просить придворних акторів влаштувати на сцені театру виставу перед брехливим і підлим королем. Актори повинні розіграти сцени, про які Гамлет почув від примари: братовбивство через трон, одруження короля на дружині брата.

Томливі роздуми приводять Гамлета до думки, що «виправити століття» йому не під силу, що вбивство Клавдія, по суті, не змінить цей світ – світ підступності, брехні і зради. У чому причина бід, гнітючих людину, чи можна уникнути їх, знищити зло? Чи треба боротися або слід примиритися з тим, яке життя? Гамлет думає про самогубство: «Бути чи не бути, ось в чому питання … покласти край хвилювань? Померти. Забутися. І все».

Але ось настає година вистави. Гамлет стежить за виразом обличчя вітчима-дядька, а також просить свого єдиного вірного і відданого друга Гораціо простежити за королем, за його реакцією на спектакль. Король з королевою, Гамлет, Офелія, Полоній збираються в залі для глядачів. Вистава починається. Актори грають щасливе життя короля, королеви та їхнього сина. Але є брат короля, він жадає трон і королеву. Брат дає отруту королю, і той вмирає. Слідом за похоронами слідує пишне весілля і бенкет. Гамлет і Гораціо бачать зміни, що відбулися в особі короля, і переконуються, що примара була права.

Клавдій йде до своїх покоїв, щоб помолитися. У цей час Гамлет слідує за дядьком-вітчимом, щоб помститися за батька – вбити підступного зрадника. Але, заставши короля за молитвою, принц не зміг здійснити задумане. Згідно віруванням епохи середньовіччя, душа людини під час молитви звернена до Бога і в разі смерті потрапляє на небо. Гамлет не може допустити, щоб душа дядька потрапила в рай.

Потрясіння, випробувані Гамлетом, похитнули його віру в людину. На його думку, найкраще, що є в людині, було притаманне батькові: «Він людина була, людина у всьому». Принц картає матір за зраду пам’яті батька. Гамлет показує їй його портрет і нагадує, яким прекрасним і благородним був її перший чоловік. Його ж рідний брат – нинішній король – повна протилежність йому: «… вбивця, злодій, поцупивший владу і державу». Але ще більше юнак засмучений тим, що до світу зла виявилася причетна його мати.
Під час розмови з матір’ю Гамлет зауважує, що за стінним килимом хтось ховається і підслуховує. Принц думає, що це король, і протикає його шпагою. Але за килимом виявляється Полоній. Гамлету не жаль придворного, він вважає, що той заслуговує смерть. Він гнівно розмовляє з матір’ю, волає до її совісті. Вона ж просить сина: «… Гамлет, пощади! Твої слова, як вістря кинджалів, і ріжуть слух ». У кімнаті з’являється примара. Його бачить тільки Гамлет. Привид просить Гамлета пощадити мати. Принц звертається до примари, розмовляє з нею. Гертруда остаточно переконується, що син її збожеволів.

Клавдій вирішує відправити Гамлета в Англію «для збору данини». Разом з ним він відправляє Розенкранца і Гільденстерна і пише лист, в якому просить англійського короля стратити Гамлета. Принц залишає Данію.

Дізнавшись про загибель батька, Офелія втрачає розум. Вона бродить по королівству, співає пісні. Лаерт, брат Офелії, повертається додому, в Ельсінор, з війни. Він не знає, хто винен у загибелі батька, але думає, що це Клавдій. Лаерт піднімає народ на повстання і штурмом бере королівський палац. Однак королю вдається переконати молоду людину, і Лаерт стає на бік Клавдія. Офелія приходить до річки. Дівчина падає в потік річки і тоне. На Лаерта обрушується друге нещастя: після смерті батька – загибель сестри. В їх смертях він звинувачує Гамлета і жадає розплати з ним.

Тим часом Гамлет пливе на кораблі до Англії. На горизонті він бачить піратський корабель. Здогадавшись про підступи дядька-короля, він підміняє лист і відправляє на страту замість себе колишніх друзів-зрадників: Розенкранца і Гільденстерна. Принц перескакує на борт піратського судна і рятується. Він пише про це своєму другові Гораціо. Гамлет повертається додому в Данію. Йому не шкода Розенкранца і Гільденстерна. Принц говорить своєму другові Гораціо: «… мене не мучить совість. Їх кінець – нагорода за пронирство». Тільки Гораціо залишається вірним Гамлету. Принц дорожить його дружбою. Гораціо відрізняють врівноваженість і поміркованість, і Гамлет цінує ці якості у друга. Особливо принц цінує в Гораціо те, що «кров і розум» у ньому «відрадно злиті» і він не «раб пристрастей».

Після повернення додому Гамлет і Гораціо йдуть на кладовище, де могильники риють могилу для Офелії. Могильники риють землю і співають. До ніг Гамлета летить череп давно померлої людини. Принц бере в руки череп і дбайливо розглядає його. Він розмовляє з могильниками, ті показують йому ще один череп. Це череп блазня Йорика, що пролежав у землі двадцять три роки. Гамлет добре пам’ятає блазня. У цей час на кладовищі з’являється похоронна процесія, і Гамлет дізнається, що свіжовикопана могила призначена для Офелії. Не в силах подолати горе, він кидається в могилу за труною дівчини. Брат Офелії Лаерт бореться з принцом.

Король провокує Лаерта на поєдинок з Гамлетом. Але Гамлет просить вибачення у брата Офелії, і той прощає його. Однак битва повинна відбутися, це бажання короля. Король просить принести перлового вина. У першій битві – нічия. Король пропонує випити за Гамлета і підносить йому вино. Вино в кубку, призначене для принца, отруєне. «Не час пити», – стверджує принц і завдає ударів супернику. Гертруда, хвилюючись за сина, п’є з його кубка. Лаерт і Гамлет продовжують битву рапірами. Лаерт ранить Гамлета. У битві вони міняються рапірами, і Гамлет ранить Лаерта. Лаерт з гіркотою говорить: «Кулик попався. Я спритно мережі … розставляв і влучив у них сам за свою підступність». Королева падає, встигнувши сказати, що вино отруєне.

Лаерт повідомляє Гамлету, що отруєно і вістря рапіри. Тієї самої рапіри, якої спочатку був поранений Гамлет, а потім Лаерт. Але молоді люди розуміють, що істиний зрадник і отруйник – король. Гамлет заколює отруєною рапірою Клавдія. Лаерт, вмираючи, закликає Гамлета віддати свою кров за загиблого Полонія. Принц прощається зі своїм вірним другом Гораціо. Гамлет допиває отруєне вино і вмирає. Його ховають як воїна, який прийняв героїчну смерть.

“Гамлет” скорочено аудіокнига

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Гость

  Всё кратко и ясно, спасибо большое.

  Відповіcти
  1. Учитель

   Какое кратко???? Это на пол жизни читать

   Відповіcти
   1. Злата

    порівняно з оригінальним текстом, це дуже мало) але все чітко зрозуміло

    Відповіcти
 2. Александр Слатур

  Мне понравился этот текст, хотя я начал читать из за долгов по учебе но мне понравилось, думаю в дальнейшем буду читать

  Відповіcти
  1. Аноним

   також прочитала бо долги в уроках але твір сподобався

   Відповіcти
 3. Аноним

  коротко та все ясно швидко прочитала та все зрозуміла, дякую за скороченну версію.

  Відповіcти