Григорій Косинка цікаві факти

григорій косинка цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Григорій Косинка цікаві факти про життєвий і творчий шлях українського письменника-новеліста, перекладача доби «Розстріляного відродження».

Григорій Косинка цікаві факти

Справжнє прізвище письменника – Стрілець.

Народився Григорій Михайлович 29 листопада 1899 року в невеликому селі Щербаківка, Обухівський район, Київська область. Його батьки займалися підробітками на цукровому заводі. У нього було ще п’ять братів та сестер.

В 14 років він переїздить до Києва і намагається самостійно заробляти на життя. Хлопець працював чистильником взуття, канцеляристом. Паралельно з підзаробітками він відвідував вечірні курси в гімназії, щоб згодом вступити до університету.

Навчання в університеті змушений був покинути після третього курсу через матеріальні нестатки.

Його творчий дебют відбувся у київській газеті «Боротьба» в 1919 році з оповіданням «На буряки».

Літературні заробітки Косинки були дуже скромними, тому він вимушений був працювати редактором, читати і виправляти чужі рукописи.

У нього був неабиякий хист до малювання. Часто він ілюстрував свої оповідання та вірші

Він воював у загонах трипільського отамана Зеленого проти більшовиків і денікінців.

Свій псевдонім Косинка він узяв від польових квітів червоних косинців, які дуже любив

Товаришував з М. Ірчаном, М. Рильським, С. Єфремовим та І. Куликом

Був активним членом київського об’єднання письменників-попутників під назвою «Ланка»

В 1924 році він познайомився з Тамарою Мороз, своєю майбутньою дружиною. Вона була вірною чоловіку до самої старості, займалася виданням його творів

У листопаді 1934 року Григорія Косинку було арештовано і кинуто до Лук’янівської тюрми за свою творчість та погляди (його звинувачували «в організації підготовки терористичних актів проти працівників радянської влади») . Вже 18 грудня його було розстріляно, а все його майно конфісковано.

Його дружина як «член сім’ї зрадників батьківщини» залишилася на вулиці без засобів існування. Але жінка все життя збирала публікації про нього, зберігала його збірки, збирала докази його невинуватості.

Тридцять років твори письменника не перевидавалися, а ім’я замовчувалося або згадувалося в негативному контексті.

Місце поховання Григорія Косинки невідоме. Тамара Михайлівна розповідала, що розстріляних ймовірно поховали десь біля стіни Лук’янівського цвинтаря, тобто неподалік від Лук’янівської тюрми.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Григорія Косинку.

Оцініть статтю
Додати коментар