Гусеподібні: цікаві факти

лебеді Цікаві факти про тварин

Цікаві факти про гусеподібних, про водяних птахів коротко викладені в цій статті.

Гусеподібні цікаві факти

Гуси є не тільки найрозумнішими одомашненими птахами, але і однолюбами. Тому якщо Ви розводите їх заради яєць і м’яса, то враховуйте той факт, що гуска, втративши гусака, протягом довгих років не зможе утворити нову пару. У дикій природі можна зустріти породи гусей, які після загибелі партнера / партнерки залишаються одні на все життя.

Гусь – священний птах у багатьох культурах. Наприклад, тибетські монахи шанували його як втілення бога Шиви. Стародавні єгиптяни були впевнені, що предок гусака був причетний до створення світу. Римляни вважали, що гусак – це улюблений птах бога війни Марса. До речі, римляни особливо шанобливо стали ставитися до них, після того, як гуси врятували Рим від варварів.

Серед гусеподібних поширені одностатеві пари. Самці чорного лебедя, створивши пару, привертають до себе самку тільки для того, щоб відкласти яйця. Після того, як вона впоралася зі своїм завданням, її виганяють з гнізд. Висиджування яєць і вихованням потомства займаються обидва самці. За статистикою 25% пар чорних лебедів є одностатевими.

Найбільшою популярністю качка користується в Китаї. Щороку там вирощується більше 2 000 000 качок.

У Латинській Америці качок практично не використовують у їжу.

Коли качки полюють за здобиччю під водою, то можуть пірнути на глибину до 6 метрів.

У лебедів на тілі 25 тисяч пір’їн. Коли настає линька, птиця втрачає так багато пір’я, що деякий час взагалі не може літати.

Дорослі особини лебедя можуть напасти на людину і зламати їй пару кісток.

У дзьобі гусеподібних є своєрідні зубки у вигляді маленьких зазубрин.

Пташенята після вилуплення з яйця слідують за тим, кого вважали своїм батьком. Це може бути качка, гусак, курка, людина, кіт або собака.

Гусеподібні: цікаві фактиНайбільша качка – крижень.

Примітно, що хода качок перевальцем через те, що їх лапки широко розставлені. І щоб зробити крок, птиці доводиться перевалюватися тілом з одного боку на інший.

У США гусей використовують на бавовняних плантаціях для прополки грядок. Гуси не їдять бавовник, а бур’яни вищипують і з’їдають дуже ефективно.

Оцініть статтю
Додати коментар