Галузі рослинництва, значення рослинництва

Географія

Галузі з яких складається рослинництво перераховані нижче. Яке значення для людини має рослинництво Ви дізнаєтеся в цій статті.

Що таке рослинництво?

Рослинництво – це галузь сільського господарства, яка передбачає вирощування рослин для отримання врожаю. Рослинництво виникло понад 15 000 років тому. Рослинництво також є важливим постачальником сировини для різних галузей промисловості (парфумерної, фармацевтичної, харчової, текстильної) і декоративного садівництва, а також постачальником кормів для тваринництва. Його характерна особливість – сезонність, яка обумовлюється неритмічним використанням робочої сили протягом року, і нерівномірним надходженням продукції і нерівномірним прибутком.

Галузі рослинництва

Галузі рослинництва досить різноманітні і включають в себе:

Зернове господарство. Має на увазі під собою вирощування зернових культур. Зерно є основою харчування населення і головним фактором продовольчої безпеки. Також це кормова база для іншої галузі сільського господарства – тваринництва. Основні вирощувані культури – пшениця, рис, кукурудза, жито, гречка, овес, ячмінь і просо.

Садівництво і виноградарство. Садівництво передбачає під собою вирощування ягідно-плодових дерев, трав’янистих рослин та кущових рослин. Мета напряму – виробництво ягід і плодів для споживання або переробки. Крім того, садівництво грає важливу роль в захисті екології. Так, листки защищають від пилу, виробляють кисень і поглинають вуглекислий газ. Тому насадження з садових дерев і чагарників використовують для створення зеленого бар’єру навколо міст і паркових зон всередині них.

Виноградарство – це вирощування винограду для споживання і створення сировинної бази для консервованих продуктів, виробництва соків, родзинок, і виноробної галузі. Світові центри виноградарства розташовані у Франції, країнах Латинської Америки, Іспанії, Африці.

Овочівництво і баштанництво. Ця галузь займається вирощуванням овочевих і баштанних культур. Найпоширеніші овочі, вирощувані людиною: капуста, помідори, перець, огірок, цибуля, баклажани, кабачки, морква, редис, буряк. Розвиток баштанництва пов’язаний з особливостями клімату. У теплих областях вирощують кавуни і дині.

Картоплярство. З XVIII століття картопля є практично найпопулярнішим в світі продуктом. Лідери з виробництва картоплі – Україна, Росія, Індія, США, Німеччина, Білорусь, Нідерланди, Китай, Польща, Франція. Її вирощують як для вживання в їжу, так і як корм для тварин і в промислових цілях.

Вирощування технічних культур. Ця галузь направлена на вирощування рослин, які в подальшому будуть перероблені в якості сировини для різних галузей промисловості. Основні види технічних культур це волокнисті рослини, каучуки і масляні культури: бавовник, льон, коноплі, кунжут, джут, соняшник. Вони є сировиною для виробництва мила, лаку, фарби і масел, тканин.

Кормовиробництво. Без цієї галузі неможливий розвиток тваринництва, так як кормові рослини є основою для харчування тварин.

Яке значення для людини має рослинництво?

У сучасному світі рослинництво грає важливу роль. По-перше воно є складовою агропромислового комплексу, по-друге забезпечує кормами тварин і продуктами харчування людей. Продукти цієї галузі виступають сировиною для парфумерної, текстильної, комбікормової, фармацевтичної, харчової та інших галузей промисловості. Рослинництво тісно пов’язане із сільськогосподарською мікробіологією, агрохімією, біохімією, землеробством, агрофізикою, метеорологією, генетикою рослин, грунтознавством, фізіологією і селекцією рослин.

Оцініть статтю
Додати коментар