Хто відкрив Африку? Хто досліджував Африку?

Географія

Хто відкрив Африку? Хто дослідив Африку? Відповіді на ці цікаві питання Ви дізнаєтеся в цій статті.

Хто відкрив Африку?

Питання про те, хто відкрив Африку і в якому році, не має однозначної відповіді. Північний край континенту був відомий європейцям ще з часів античної епохи. Дослідження територій робилися португальцями в епоху Великих географічних відкриттів. Внутрішні області материка були недослідженими до середини XIX століття.

Найвідомішим дослідником Африки визнаний Давид Лівінгстон. Він одним з перших перетнув пустелю Калахарі, а також вивчив озеро Нгами, відкрив озеро Ділоло. У 1855 році Лівінгстон натрапив на водоспад, який згодом був названий ім’ям англійської королеви Вікторії.

В кінці XVIII – початку XIX століття напористість в дослідженнях континенту стали активно проявляти Англія, Франція та інші європейські держави. Основні цілі, які переслідували ці держави, носили стратегічний характер. Держави Європи були охоплені, перш за все, спрагою колонізації. Це дає підстави стверджувати те, що першовідкривачами Африки можна в деякій мірі вважати колоністів. Вони внесли свій вклад в розвиток інфраструктури континенту.

Хто досліджував Африку?

Історія дослідження Африки бере початок з часів сивої давнини. Ще древні єгиптяни робили спроби освоєння північної частини континенту. Кораблі єгиптян рухаючись вздовж узбережжя Нілу до Сідрскої затоки. Єгипетські дослідники вже тоді мали уявлення про Аравійську, Лівійську і Нубийську пустелі.

Спочатку словом «афри» жителі стародавнього Карфагена нарікали людей, що жили поблизу поселення. Це найменування йде до коріння фінікійського слова afar, що буквально означає «пил». Після завоювання римлянами Карфаген був перейменований ними в Африку. Пізніше так стали називати і сам континент.

Значний внесок в проведення досліджень на африканському континенті внесли такі мандрівники як:

  • Давид Лівінгстон (1813-1873);
  • Мунго Парк (1771-1806);
  • Генріх Барт (1821-1865);
  • Стенлі (1841-1904).

Вони займалися вивченням внутрішніх районів материка. А також складали докладні описи побуту і звичаїв народів, які там проживали.

Оцініть статтю
Додати коментар