Як клімат впливає на людину?

Географія

Як клімат впливає на здоров’я та життя людини Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як впливає клімат на людину?

Ще в давнину люди помітили, як від природних явищ, погоди залежать життєві процеси і самопочуття. Так, в Індії близько 4000 років тому говорили, що від променів сонця, дощів і гроз рослини набувають лікувальні властивості. Тибетська медицина і сьогодні пов’язує хвороби з метеорологічними чинниками.

На людський організм впливає сукупність коливань кліматичних умов, їх раптові зміни. Наприклад, з приходом літа відбувається перерозподіл крові від внутрішніх органів до шкірних покривів. Тому артеріальний тиск влітку знижується, а взимку підвищується.

Які кліматичні чинники впливають на людину?

  • Ультрафіолетове випромінювання

Ультрафіолетове випромінювання, а саме короткохвильова частина сонячного спектру впливає на людський організм. Воно попереджає рахіт, знищує мікроорганізми на шкірі, підвищує стійкість організму до хвороб, нормалізує обмін мінеральних речовин. При його недоліку збільшується чутливість організму до застуд і до інфекційних захворювань, порушується фосфорно-кальцієвий обмін, загострюються хронічні захворювання, виникають розлади центральної нервової системи, знижується і працездатність людини.

  • Температура

Температура впливає на всі фізіологічні функції живих організмів. Основні теплові та холодові рецептори шкіри відповідають за терморегуляцію організму. Співвідношення температури зовнішнього середовища і тіла впливає на всі органи і системи. У разі переохолодження та адаптації до низької температури змінюються рефлекторні реакції – звужуються кровоносні судини шкіри, тим самим зменшуючи тепловіддачу організму. Зі зниженням температури сповільнюється обмін речовин, кровообіг, спостерігається порушення психіки і погіршення стану аж до зупинки дихання. У людей, які проживають у вологому, холодному кліматі високий вміст холестерину в крові, підвищений газообмін, мінералізація кісток скелета, потовщений шар підшкірного жиру.

Високі тропічні температури також шкідливі для організму. У метеочутливих людей збільшується ризик хронічних хвороб, астматичних нападів, хвороб серця і ниркових каменів. Висока температура «сприяє» розширенню судин шкіри, це веде до прискорення руху крові по судинах, підвищується температура шкіри, починається рефлекторне потовиділення і організм втрачає багато води.

Як гірський клімат впливає на організм людини?

Все залежить від фізіологічних особливостей людини і тренованості організму. Через падіння парціального тиску кисню починає розвиватися гірська хвороба викликана гіпоксією – нестачею кисню в тканинах кисню. Її ознаки: слабкість, задишка, посилене серцебиття, головний біль, запаморочення, пригнічений стан.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як клімат впливає на людину.

Оцініть статтю
Додати коментар