Які є типи лісів?

Географія

Найбільший показник лісистості в Україні — в Українських Карпатах (32 %).

Найбільш лісиста область України – Закарпатська (51%-коефіціент лісистості)

Лісистість в природних зонах рівнинної частини закономірно зменшується з півночі на південь. У лісах переважають молоді й середньовікові дерева таких порід, як сосна, ялина, бук, дуб. Вони охоплюють близько 90 % лісовкритої площі.

Які є типи лісів?

Всі ліси відрізняються один від одного в залежності від кліматичного поясу та інших чинників. Існує безліч поділів на основі різних ознак, розглянемо деякі з них.

Листяні ліси

Листяний ліс складається з порід дерев, що володіють листям. Тут немає сосен або ялиць, замість них – осика, верба, дика яблуня, дуб, клен і т.д. Але найпоширеніше дерево для такого типу лісового масиву у нас – береза. Вона дуже невибаглива, здатна рости на різних типах ґрунтів і має тривалість життя до 150 років.

Найбільш широко листяні ліси поширені в Північній півкулі. У місцях їх зростання характерний помірний клімат і чітка кліматично виражена зміна пір року. У такому типі лісу є кілька ярусів: дерева різної висоти, потім чагарники і, нарешті, трав’яний покрив. У більшості випадків, кількість видів трав тут більша, ніж видів дерев.

Характерною ознакою листяного лісу є скидання листя перед настанням холодної пори року. У цей період гілки дерев стають голими, а ліс – «прозорим».

Хвойні ліси

Цей вид лісів складається з хвойних порід дерев: ялини, сосни, ялиці, модрини, кедра і т.д. Майже всі вони є вічнозеленими, тобто ніколи не скидають всі голки одночасно і гілки не залишаються голими. Хвойні ліси ростуть переважно в холодному кліматі. Дерева хвойних порід відрізняються густою кроною.

Змішані ліси

Змішаний ліс характеризується наявністю як листяних, так їх хвойних видів дерев. Причому, статус змішаного присвоюється при наявності більше 5% того чи іншого виду. Змішаний ліс, як правило, поширений на територіях з теплим літом і холодною зимою. Видове різноманіття трав тут набагато більше, ніж в хвойних лісах. Пов’язано це, в першу чергу, з великою кількістю світла, що проникає крізь крони дерев.

Тропічні ліси

Ареал поширення даного типу лісу – тропічний, екваторіальний і субекваторіальний пояси. Також вони зустрічаються практично вздовж усього екватора Землі. Тропіки відрізняються величезною різноманітністю рослинності. Тут представлені тисячі видів трав, чагарників і дерев. Кількість видів настільки велика, що рідко можна зустріти дві однакових рослини, що ростуть поруч.

У більшості тропічних лісів існує три яруси. Верхній складають гігантські дерева, висота яких досягає 60 метрів. Їх досить мало, тому крони не замикаються, і сонячне світло в достатній кількості проникає до наступні яруси. На «другому поверсі» розташовані дерева, висотою до 30 метрів. На окремих територіях, їх крони утворюють тінь, тому рослини самого нижнього ярусу виростають в умовах нестачі світла.

Оцініть статтю
Додати коментар