Інформація про лицарів

Історія

Повідомлення про лицарів розповість про їх спосіб життя. Інформація про лицарів знадобиться при підготовці до уроку.

Повідомлення про лицарів

Епоха лицарів припадає на 500 – 1500 роки, тобто на середні віки. Вона ознаменувалася численними війнами, хворобами і епідеміями. Раніше в військових діях брали участь солдати-піхотинці. Але з моменту винаходу стремена і удосконалення сідла, вони стали воювати верхи на коні, використовуючи як зброю важкий спис. Тоді вершником або верхових воїнів стали іменувати лицарями.

Лицаря складно уявити без його вірного коня. На ньому він не тільки воював, а й полював, брав участь в турнірах. Такі коні коштували чималих грошей: для військової справи відбирали тварин тільки спеціальної породи з міцною статурою і витривалих. Дані якості закріплювалися постійними тренуваннями.

Як правило, лицарі були заможними людьми і жили в замках з ровами і товстими стінами. Ті, хто був біднішими, мешкали в кам’яних будинках з ровами, заповненими водою.

Як можна було стати лицарем?

Стан лицарів сформувалося з дітей знаті: у віці 7 років синів готували до служби пажа. Хлопчиків навчали плаванню, верховій їзді, кулачному бою і привчали носити важкі бойові обладунки. Коли їм виповнювалося 12-14 років, то вони ставали зброєносцями і покидали сім’ю, що служити і жити в замку лицаря. Тут хлопчиків навчали поводитися з мечем і списом. У 21 рік молодих людей урочисто приймали в лицарі.

Переваги лицаря

Цінність лицаря – це його гідність і честь. Тому він дотримувався певних правил. Також лицар зобов’язаний бути щедрим. Вони володіли багатствами, які отримували з поборів селян, військових походів і грабежів сусідніх феодальних земель. Тому вони роздавали свої багатства нужденним, «спонсорували» талановитих і винахідливих особистостей. Марнотратство для лицаря того часу було звичним і престижним явищем. Вважалося, що таким чином він викорінює в собі гріховні вади скупості, жадібності, користі і гордині.

Також лицарі були проповідниками моралі та християнської релігії серед мусульман. Свою військову доблесть вони демонстрували не тільки під час походів, але і на лицарських турнірах. На них він міг проявити ще й великодушність, залишивши в живих переможеного суперника.

Як озброювалися лицарі?

Озброєння лицарів – це обладунки і різна зброя. Одяг важив до 25 кг, тому у пана завжди був свій зброєносець, який допомагав одягатися, роздягатися і подавав зброю. Часто бойові коні також були одягнені в важкі панцирі.

Під обладунками лицар носив кольчугу, що складалася з 1000 кілець. На неї кріпилися металеві штани, рукавички, підборідник, нагрудник і елементи захисту обличчя. Образ воїна завершував шолом і взуття зі шпорами.

Цікава інформація про лицарів

Лицарі були маленькими людьми – їх зріст не перевищував 160 см.

Під шоломом лицаря, в складках його одягу копошилися блохи і воші. Вони милися не більше 3 разів на рік.

Одягання і зняття обладунків займало ні багато, ні мало – 3 години. Тому у військових походах вони часто справляли нужду під себе.

Довгий час лицарі вважалися найсильнішими воїнами. Перемогти їх не міг ніхто. Секрет крився в ефективному метальному засобі, що моментально вражав серце ворога – арбалет.

У 1560 році лицарство перестало існувати як стан населення.

В якості зброї у лицаря були спис і меч. Крім того, лицарі володіли луком.

Сподіваємося, що повідомлення про лицарів допомогло Вам дізнатися багато корисної інформації. А доповнити розповідь про лицарів Ви можете через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Іруся

    Дякую велике

    Відповіcти
  2. Іруся

    У вас помилка у 1.1 там що служити і жити в замку лицаря а треба щоб служити і жити в замку лицаря.

    Відповіcти