Історія походження моркви

Ботаніка

Історія походження моркви досить цікава та пізнавальна.

Історія походження моркви

Морква, смачний і соковитий коренеплід, відомий людині дуже давно. Насіння і коренеплоди, знайдені в скам’янілому стані, свідчать про те, що її культивували ще за 2 тисячі років до нашої ери.

В середні віки вірили в те, що морква – ласощі гномів, маленьких казкових лісових чоловічків, які щедро нагороджували за улюблену їжу. Говорили, що потрібно дочекатися безмісячної ночі і віднести в ліс миску пареної моркви. Якщо гноми її приймуть, то вранці на місці моркви господар миски знайде подарунок лісових чоловічків – злиток золота.

Красива легенда про моркву, ймовірно, народилася не випадково. Морква за свої якості цінується здавна.

Є письмові свідчення того, що в Стародавньому Римі морква широко культивували на полях і городах. Римляни охоче вживали її в свіжому вигляді як ласощі. Вирушаючи на Олімпійські ігри або на бої гладіаторів, римляни буквально набивали кишені морквиною, яка заміняла їм і «Марс» і «Снікерс».

У Європі широке поширення морква отримала в XVI столітті. В цей же час її почали вирощувати і в Північній Америці.

Але американцям, наприклад, вона не припала до смаку, і її скоро перестали вирощувати. Але морква взяла та й оселилася на занедбаних пустирях. Тут її відкрили вдруге свині, яким коренеплід дуже сподобався. Довелося американським фермерам вирощувати моркву на свої полях, спочатку в якості кормової культури, а потім і як корисний овоч.

Культурна морква походить від дикої, яка росла в Європі і Азії. Про моркву згадувалося ще в Вавилонії в X столітті до нашої ери, а також у літературних джерелах Давньої Греції. Історія її обробітку перевищує 3 тисячі років. У Європі широке поширення морква отримала в XIV столітті. Причому червона каротинова морква витіснила з виробництва сорти білої, жовтої і фіолетової, що містять мало вітамінів. Ці різновиди вирощують в невеликих кількостях і застосовують для столових та кормових цілей. Каротинову моркву використовують в основному як продукт харчування.

В даний час моркву вирощують у всіх країнах світу, за винятком областей з тропічним кліматом.

Оцініть статтю
Додати коментар