Характеристика Хлестакова “Ревізор” українською

ревізор гоголь Зарубіжна література

Характеристика Хлестакова “Ревізор” довідка надає українською мовою. Образ і характеристика Хлестакова «Ревізор» повинна скласти збірний портрет усіх чиновників в особі головного героя.

Характеристика Хлестакова “Ревізор”

Хлестаков умудрився зібрати в собі все суспільно-словесні вади: дурість, брехливість, легковажність і безвідповідальність за свої вчинки.

Гоголь на початку дав такий опис Хлестакова наступним чином:

«…молодой человек лет двадцати трех, тоненький, худенький; несколько приглуповат и, как говорят, без царя в голове, – один из тех людей, которых в канцеляриях называют пустейшими…»

Повне імя Іван Олександрович Хлестаков. Прибув з Петербурга. Родом із Саратовської губернії, де живуть батьки. Чиновник. Шатен невисокого зросту з бігаючими очима. Зовні приємний, справляв на жінок особливе враження.

«… Ах, який приємний!»

Одягатися Хлестаков любив модно. Саме кохання до дорогого одягу зіграла з ним злий жарт. Місцеві чиновники помилково прийняли його за ревізора. Мова головного героя уривчаста. Фрази вилетають раніше, ніж він подумає.

«Речь его отрывиста, и слова вылетают из уст его совершенно неожиданно…»

Хлестаков виявився в місті випадково. Програвши в карти, він був змушений залишитися у гостях.

«…Если б в Пензе я не покутил, стало бы денег доехать домой…»

Дорога в рідне село через повне спустошення кишень була відкладена на деякий час.

Хлестаков – дрібна людина, прекрасно усвідомлює своє становище в суспільстві. У канцелярії зарплата мізерна, а жити красиво хочеться. Хлестаков, працюючи в Петербурзі, надивився на людей, які не відмовляють собі в задоволеннях, які звикли жити на широку котушку. Він теж так хотів, але з його можливостями залишалося про це лише мріяти.

Батько регулярно пересилав недолугому сину гроші. Із завидною регулярністю, Хлестаков програвав готівку в карти. Погана звичка встигла міцно закріпитися за ним.

Він був невдахою. Навіть слуга відноситься до нього з легкою зневагою. Талант Хлестакова полягає в умінні брехати і пускати пил в очі. Спритно він скористався ситуацією, коли його прийняли за ревізора і почали давати гроші. Інший на його місці від сорому згорів, а він ні. Нахабство друге щастя. Це про нього.

Хлестаков – любитель жінок. Він зумів накинути оком одразу на двох, на дружину, і на дочку городового.

«…Дочка городничего очень недурна, да и матушка такая, что еще можно бы…»

Жінки не запідозрили в солодких словах підступу, відразу повіривши пройдисвіту.
Крім брехні Хлестакова любив пофантазувати. Більш того, вірив у свої фантазії, часто представляючи себе в ролі генерала, відомого письменника, громадського діяча. Людина «без царя в голові». Легковажний. Поверхневий. Здійснюючи вчинки, абсолютно не замислюється про наслідки.

Як він міг брати гроші в борг, знаючи, що повернути не зможе. На його думку, для успіху не треба особливих зусиль. Дурень той, хто працею і кров’ю заробляє на життя. Хлестаков вважав, що все в житті залежить від випадку. Якщо випав щасливий квиток, як у випадку з його ролю ревізора, чому ж ним не скористатися.

Йому вдалося обдурити всіх чиновників міста. Немов під гіпнозом піддалися вони його чарівності і вмінню красиво говорити. Ніхто навіть не здивувався, як в його віці можна досягти таких висот.

Самооцінка цього чоловіка просто зашкалює. Вважаючи себе на порядок вище інших по розуму, він дивиться на людей, як на дурнів, над якими можна і потрібно хизуватися і глумитися.

Його пригоди могли закінчитися арештом, якби він вчасно не втік з міста. Незабаром після його від’їзду городничий та інші чиновники дізналися правду з листа, який Хлестаков залишив у товариша журналіста. В голові городничого крутилася одна думка, як він міг

«Сосульку, тряпку принять за важного человека! Вот он теперь по всей дороге заливает колокольчиком!»

У цих словах вся суть Хлестакова.

М. Гоголь “Ревізор”. Аудіокнига українською (скорочено)

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ринат

    За 140 мегаящиков, требую компенсацию

    Відповіcти
    1. Руслан

      Не тут писати треба

      Відповіcти
  2. Андрей

    Нормально

    Відповіcти
  3. Анонімус

    Досить цікава характеристика

    Відповіcти