“Ревізор” характеристика героїв

ревізор гоголь 8клас

Ревізор” характеристика героїв Хлестакова, городничого, чиновників, судді та інших персонажів твору Гоголя допоможе розкрити їх образи.

“Ревізор” характеристика головних героїв

“Ревізор” характеристика Хлестакова

Центральний персонаж комедії, дрібний чиновник з Петербурга, уявний ревізор. Це молода людина років 23-х, худорлявий, трохи дурнуватий і не здатний надовго зупинити увагу на будь-якій думці. У Петербурзі, він чиновник найнижчого рангу, про якого ніхто нічого не знає. Хлестаков живе безтурботним життям, не замислюється про майбутнє і не згадує про минуле. Куди захоче – туди і їде, що захоче – то і робить. Найбільше йому подобається красуватися перед дамами, хвалитися перед чиновниками і звичайними людьми. При цьому він обов’язково згадує, що він з Петербурга і розповідає про світські манери і столичне життя. Детальніше >>>

“Ревізор” характеристика городничого

Другий за значимістю персонаж в комедії, городничий в повітовому місті N. Він описаний як людина, постаріла на службі, але при цьому досить недурний і солідний. Кожне його слово має значення. З цієї причини, коли на початку комедії він повідомляє, що в місто їде ревізор, всі не на жарт лякаються. Незважаючи на те, що він грішний, він постійно ходить до церкви і намагається каятися. При цьому він ніколи не відмовиться від хабара і всього, що саме «пливе в руки».

Анна Андріївна

Одна з головних героїнь комедії, дружина городничого і матір Марії Антонівни. Вона по характеру метушлива і недалека жінка, яку цікавлять не результати швидкої ревізії, а те, як її чоловік виглядає. Вона ще не зовсім літня, проявляє себе як кокетка, проводить багато часу в своїй дівочій і любить часто переодягатися.

 Марія Антонівна

Одна з головних героїнь комедії, дочка городничого і Анни Андріївни. Ця юна дівчина дуже схожа на матір кокетством, але менш діяльна. Вона виступає тінню енергійної чиновниці. По поведінці Марії помітно, що сукні цікавлять її найбільше. Навіть, побачивши Хлестакова, перше, на що вона звертає увагу, це його «костюмчик». Образ Марії Антонівни збірний.

Осип

Один з персонажів комедії, слуга Хлестакова. Це герой лакейської природи, розумний і кмітливий слуга. Він не особливо відданий господареві і любить критикувати його за легковажну поведінку. З усією силою розкривається образ Осипа в його монолозі-моралей для пана. У ньому він не просто виявляє своє справжнє ставлення до Хлестакова, а й показує всього себе.

Лука Лукич

Один з персонажів комедії, чиновник в повітовому місті, доглядач училищ. Він відноситься до низки державних службовців, від яких залежить благополуччя міста. Головні якості цього персонажа – смиренність і заляканість. На відміну від Суниці, який є лукавим пронозою, і Городничого, який уявив себе царем і богом міста, Лука Лукич – найтихіший боягуз.

Суниця

Піклувальник богоугодних закладів в комедії, типовий представник чиновництва. Його образ як не можна краще говорить про байдужість чиновників до державної служби. У нього п’ятеро дітей: Микола, Іван, Марія, Єлизавета і Перепетуя. Цьому герою властиве підлабузництво і готовність донести на товаришів по службі.

 Ляпкин-Тяпкін

Один з героїв комедії, суддя-хабарник, представник чиновницького суспільства в місті N. Прізвище героя чітко говорить про його спосіб роботи. Він вважає себе дуже розумним, хоча за все життя прочитав п’ять або шість книг. З городничим він поводиться трохи вільніше, ніж інші чиновники і навіть дозволяє собі заперечувати йому.

Шпекин

Персонаж комедії, поштмейстер. Шпекин – начальник поштової контори, який любив розкривати чужі листи. Як він сам казав, це було лише з цікавості, щоб дізнатися, що нового в світі відбувається. Без докорів сумління і з доброї наївністю він читав чуже листування. Саме він прочитав лист Хлестакова другу Тряпкіну.

 Бобчинський

Один з другорядних персонажів комедії, міський поміщик. Поряд з Петром Івановичем Добчинским він не є чиновником. Обидва цих героя – заможні поміщики, живуть не на платню, а значить не залежать від городничого. Бобчинський з Добчинским першими дізнаються і повідомляють про таємний приїзд ревізора з Петербурга.

 Добчинський

Один з персонажів комедії, міський поміщик. Поряд з Петром Івановичем Бобчинским, він не є чиновником і ніяк не залежить від градоначальника міста. Однак з якихось незрозумілих причин вирішує також нести хабар, ревізору, який приїхав до міста.

 Держиморда

Другорядний персонаж в комедії, грубий поліцейський, підлеглий приватного пристава Степана Ілліча Уховертова, сліпо виконує всі його вказівки. Прізвище цього персонажа стала номінальним і використовується в ставленні до правоохоронців, які перевищують свої повноваження.

 Гібнер

Другорядний персонаж в комедії, повітовий лікар німецького походження, який не знає російської мови. Майже всі герої в цьому творі зображувалися сатирично і цей персонаж не виняток. Одне тільки прізвище лікаря багато про що говорить.

“Ревізор” характеристика образів може бути доповнена цитатами з твору, які підтвердять риси характеру персонажів та причини певних вчинків.

Гоголь “Ревізор” скорочено аудіокнига

Оцініть статтю
Додати коментар