Хімічне забруднення

Географія

Хімічне забруднення довкілля

Хімічне забруднення навколишнього середовища є однією з суттєвих екологічних проблем сучасного суспільства. Воно вражає всю біосферу, потрапляючи в організми з водою, їжею, повітрям.

Виделяют такі види хімічного забруднення:

Хімічне забруднення атмосфери. Воно вражає повітря промислових зон і міст. Викликає зміни кліматичних норм. Основні джерела – промисловість, транспорт, побутові котельні, теплоелектростанції, металургійні підприємства, цементні і хімічні заводи. Серед найнебезпечніших хімічних речовин, які потрапляють в атмосферу: оксид азоту та вуглецю, сірководень і сірковуглець, сірчаний і сірчистий ангідрид, хлорні і фторові з’єднання.

Хімічне забруднення Світового океану. Найбільш забрудненими є води Індійського океану. Хімічні забруднення сприяють зміні хімічного складу води. Найнебезпечніші речовини – свинець, хром, миш’як, ртуть, мідь, фтор, кислоти, нафтопродукти. Ці речовини потрапляють у води внаслідок промислової діяльності людини у вигляді відходів, також джерелами забруднення є водний транспорт. Забруднювачі осідають на дно, отруюючи водне життя або створюють плівку на поверхні, перешкоджаючи проникненню вглиб вод світла, процесам газообміну і фотосинтезу.

Хімічне забруднення грунту. Основне джерело – добрива, які вносяться людиною. Особливу небезпеку становлять пестициди, важкі метали, добрива, нафта, нафтопродукти. Джерела – житлові будинки, промислові і побутові підприємства, транспорт, сільське господарство, теплоенергетика.

Хімікати приводять до того, що в грунт потрапляють хвороботворні бактерії тифу, газової гангрени, туберкульозу, тифу, поліомієліту, сибірської виразки, свинець. Вони порушують нормальний і природний кругообіг речовин, а також негативно впливають на здоров’я людини.

Оцініть статтю
Додати коментар