“Конярство” реферат

коні цікаві факти Географія

Що таке конярство?

Конярство – це галузь тваринництва, яка займається розведення і використанням коней. З давніх часів люди намагалися удосконалювати якості коня і створювали породи, що відповідали потребам. Сьогодні налічують більше 200 порід коней.

Історія розвитку конярства

Конярство виникло в IV тис. до н.е. в країнах Азії і Європи. У II тис. воно поширилося далі по світу, проникнувши в Африку, Америку (коні стали завозитися з XVI століття) і Австралію (першого коня завезли в XVII столітті). Одомашнений кінь став постійним і вірним помічником людини у виконанні транспортних і сільськогосподарських робіт, у військовій справі (тварин було задіяно в кавалерії). Кінні колісниці почали застосовуватися з III – II тис. до н. е.

З розвитком транспортної сфери та засобів механізації потреба цих тварин стала трохи зменшуватися, як і їх поголів’я. Сьогодні конярство грає помітну роль у розвитку кінного туризму і спорту. Для цього розводять висококласних верхових коней. Розвитком цієї галузі тваринництва займаються і держава і приватний сектор – прокатні та спортивні стайні, кінні заводи, лісгоспи, фермерські господарства.

Особливості конярства

У розвитку конярства можна спостерігати якийсь дисбаланс в плані його розподілу. Економіка і клімат не мають на конярство абсолютно ніякого впливу. Кормова база практично ідентична коров’ячій. Крім того, коні вимагають таких же умов розведення і утримання.

Напрямки конярства

На сьогоднішній день конярство має кілька напрямків розвитку, що характеризуються своїми достоїнствами і недоліками, особливостями. Виділяють такі сфери:

  • М’ясне. Слов’яни вже давно практично не вживають м’ясо коней в їжу. Однак інші національності із задоволенням це роблять. Звичайно, конина не скрізь користується великим попитом у вигляді свіжого м’яса, але в ковбасних виробах використовується досить часто.
  • Молочне. Молоко кобил користується попитом у неслов’янських національностей. Молочне конярство переважно розвивається за межами європейської частини континенту. Примітно, що в свіжому вигляді його використовують не часто. З молока виготовляють кумис, що відрізняється великою калорійністю і харчовою цінністю. Кумис рекомендується пити тим, хто страждає від захворювань шлунково-кишкового тракту і туберкульозу.
  • Племінне (нетоварне). Оскільки тяглова кінська сила поступилася своїм місцем автомобілям і тракторам, роль спортивного конярства стрімко зростає. Для участі в перегонах спеціально розводять племінних коней. Шаленою популярністю також користується полювання на конях і кінний туризм. У зв’язку з цим поголів’я коней зростає з року в рік.
Оцініть статтю
Додати коментар