Країни лідери з вирощування кави

кава Цікаві факти з географії

Вирощування кави в світі популярне, адже цей напій люблять у всіх країнах світу. Яка країна спеціалізується на вирощуванні кави Ви дізнаєтеся в цій статті.

Країни лідери зі збору кави

Кавові дерева здатні рости і плодоносити тільки в країнах з теплим кліматом. Тому пояс вирощування зерен кави простягнувся вздовж екватора. У нього входять близько 80 країн, де вирощують каву, але експортують каву всього 50 країн.

Урожай кави вимірюється в кількості стандартних 60-кілограммових мішків. Країн – виробників більше одного мільйона мішків налічується не так багато. Причому деякі з них не завжди дотягують навіть до одного мільйон. Все залежить від погодних умов і врожаю. Розглянемо країни, яка вирощують найбільшу кількість кави.

Бразилія

Бразилія – найбільший виробник кави. Але більшість бразильської кави має середню якість і смак. Значна частина врожаю йде на приготування розчинної кави. Три чверті припадає на арабіку і чверть на сорт робуста, виробництво складає більше 45 млн. мішків.

В’єтнам

В’єтнам займає друге місце з виробництва кави. Ця країна в основному вирощує менш цінну і вибагливу робусту. Завдяки такому підходу, вона змогла розширити посадки і наростити виробництво. Арабіка займає незначну частку в загальній масі кави. Збирають 27-28 млн. мішків.

Колумбія

Займає третє місце в списку. Але саме тут високоякісна кава арабіка має найбільшу частку у виробництві. Колумбійська кава росте на висоті від 1200 до 2000 метрів, на багатому мікроелементами грунті, з найбільш підходящим чергуванням сухого і вологого сезону. Мабуть, по співвідношенню ціна-якість колумбійську каву можна назвати найкращою у світі. У Колумбії збирають 12 млн. мішків.

Індонезія

Четверта країна з виробництва, іноді відтісняє Колумбію з третього, основна її цифра 10-11 мільйонів мішків. Тут вирощують 90% робусти. Основна кількість плантацій зосереджені на Суматрі і Яві. Найвідоміша і найдорожча кава в світі – «Копі Лувак» індонезійського виробництва.

 Ефіопія

Ефіопія вважається батьківщиною кави, і зараз там збирають близько 6,5 мільйона мішків в рік. Навіть зараз тут можна зустріти великі площі дикорослих дерев. Все виробництво зосереджене в середньогір’ї від 1200 до 2100 метрів над рівнем моря. Кавові зерна, вироблені в Ефіопії, як правило, меншого розміру, але дозволяють отримувати багатий і насичений смак напою. Арабіка, вирощена в Ефіопії, цінується знавцями кави в усьому світі, а за якістю це, мабуть, найкраща кава масового виробництва. За ціною ефіопська кава досить дорога.

Індія

Виробляє більше 5 млн. мішків кави, третину з якої вирощують в середньогір’ї і називають чері.

Гондурас

З центральноамериканських країн виробляє найбільшу кількість кави саме Гондурас – більше 4,5 млн. мішків. Їх кава, середня за якістю і розміром зерен, вирощується на висотах від 500 до 2000 метрів. І в основному використовується для приготування сумішей в країнах обсмажування і споживання.

Інші країни-виробники кави

  • Мексика. Виробляє більше 4 млн. мішків арабіки в рік. Значна частина врожаю йде в сусідні США, але близько половини кави споживається в самій країні.
  • Уганда. Виробляє кави приблизно на одному рівні з Мексикою. Але на робусту припадає 80% виробництва, і тільки 20% на арабіку.
  • Гватемала. Кава вирощується в основному на вулканічних грунтах, тому вся арабіка місцевого виробництва має нотки диму в смаку. Плантації займають досить великі простори і в рік дають більш 3.5 млн. мішків.
  • Перу. Плантації кави розташовані біля підніжжя Анд. Тут збирають 3.5 млн. мішків.
  • Кот-д’Івуар. Як і більшість африканських країн вирощує робусту. Але клімат і грунти досить сприятливі для кави, тому робуста тут високої якості. Вона використовується в сумішах з арабікою для посилення міцності напою. Річне виробництво складає більше 2 млн. мішків.
  • Нікарагуа. Виробляє приблизно теж 2 млн. мішків кави. Але в цій країні вирощують виключно арабіку. Серед сортів виділяється «Маргоджіп», він має великі розміри зерен.
  • Коста-Ріка. Виробляє в рік близько 5 млн. мішків. Як і у всіх країнах Центральної Америки, коста-риканська арабіка має багатий смак і цінується у світі. Розведення робусти в країні заборонено законом, а ось видів арабіки тут дуже багато.
  • Сальвадор. Країна збільшує виробництво кави з кожним роком. Тут збирають близько 3 млн. мішків. Високоякісна арабіка з цієї країни набуває все більшого поширення по світу.
  • Танзанія. Виробляє близько 1 млн. мішків в рік. Кава вирощується в районах середньогір’я і має багатий смаковий букет. Більшість кави – це арабіка, робуста займає невелику частку у виробництві.
Оцініть статтю
Додати коментар