Лаврентій Берія біографія та цікаві факти

Держава

Берія Лаврентій біографія та цікаві факти з життя російського революціонера, радянського державного і партійного діяча викладені в цій статті.

Берія Лаврентій Павлович коротка біографія

Лаврентій Павлович Берія з’явився на світ 29 березня 1899 року в Мерхеулі в родині збіднілих селян. З малих років виявляв величезний інтерес і прагнення до знань, книг. Щоб дати синові гідну освіту, батьки продали півбудинку, щоб заплатити за Сухумське вище початкове училище.

У 1915 році Лаврентій закінчив училище з відзнакою і пішов далі вчитися в Бакинське середнє будівельне училище. Навчання він поєднував з роботою в Нобелівській нафтовій компанії. Також майбутній революціонер організував нелегальну комуністичну партію і організував повстання проти урядового апарату Грузії. Берія в 1919 році став дипломованим техніком будівельником-архітектором.

У 1920 році за активну позицію його вислали в Азербайджан з Грузії. Але незабаром він повертається в Баку і займається чекістської роботою. Тут в ньому проявилися нещадність і жорсткість. Лаврентій Павлович повністю сконцентрувався на партійній роботі і познайомився з Йосипом Сталіним, який в Берії побачив ближнього соратника і сподвижника.

У 1931 році його обрали на пост першого секретаря грузинської ЦК партії, а ще через 4 роки – членом Президії і ЦВК СРСР. У 1937 році Берія став лідером більшовиків Азербайджану і Грузії, завоювавши визнання соратників і народу. Його стали називати «улюбленим керівником-сталінцем».

Але справжня слава до нього прийшла в 1938 році: Сталін призначив Лаврентія Павловича головою НКВД і він став другою людиною в країні після Сталіна. Перше, що він зробив, так це провів репресивні розправи проти колишніх чекістів і чистку в імператорському апараті.

В період Великої вітчизняної війни діяч увійшов до Державного комітету оборони країни. Берія вирішував питання з виробництва мінометів, озброєння, моторів, літаків, по формуванню авіаполків. Коли військові дії закінчилися, Лаврентій Павлович займався розвитком ядерного потенціалу країни і продовжував масові репресії.

У 1946 році Лаврентій Берія став заступником голови Ради міністрів СРСР. Тоді ж Сталін побачив у процвітаючому діячеві свого конкурента і почав перевіряти його документи. Після смерті глави Радянського Союзу Берія намагався створити свій культ особистості, але урядовці уклали союз проти нього і організували змову. Ініціатором змови був Микита Хрущов. Лаврентія Павловича в липні 1953 року заарештували прямо на нараді Президії за звинуваченням в державній зраді і в зв’язках з розвідкою Британії. Суд над революціонером тривав з 18 по 23 грудня 1953 року. В результаті Лаврентія Павловича засудили без права на оскарження і захист, засудивши до розстрілу.

Розстріл Лаврентія Берія відбувся 23 грудня 1953 року. За рішенням суду його розстріляли в бункері Московського штабу військового округу. Його тіло спалили в Донському крематорії, після прах поховали на Донському Новому кладовищі.

Берія Лаврентій цікаві факти

Його сестра була глухонімою.

Він курирував споорудження атомної бомби і випробування ядерної зброї. За це в 1949 році Берія був удостоєний Сталінської премії.
Він був одружений на Ніні Гегечкорі. У шлюбі народився син Серго в 1924 році. Хоча є інформація, що Берія жив ще з однією жінкою цивільним шлюбом, з якоюсь Лялею Дроздовою, яка народила йому дочку Марту.
Вчені схиляються до того, що у нього була хвора психіка, і Берія був збоченцем. У 2003 році були опубліковані списки, в яких говорилося, що він згвалтував більше 750 дівчат.

Він не вірив в Бога, хреста не носив, але вірив у екстрасенсів.

По неділях любив грати в волейбол.

Оцініть статтю
Додати коментар