“Лелія” характеристика героїв – Леся Українка

Лелія характеристика героїв 5 клас

Леся Українка “Лелія” характеристика героїв казки допоможе зрозуміти хто є героями твору, які їх риси характеру. Образи персонажів з цитатами розкрито нижче.

“Лелія” головні герої

  • Хлопчик Павлусь
  • Лелія – цариця квітів
  • мама Павлуся
  • дівчинка Мар’янка

“Лелія” характеристика героїв

Характеристика Павлуся

Павлусь – головний герой казки Лесі Українки. На початку казки він хворий лежить у ліжку і просить маму розповісти казку про ельфів. Павлусь захоплюється розповідями матері про ельфів і Лелію, що свідчить про його мрійливу натуру. Він вірить у казки та чарівних істот. Особливо його зачаровує історія про царицю Лелію, ельфа, яка живе в квітці білої лелії. Лелія переносить його у світ квітів і ельфів, де Павлусь перетворюється на рожевий мак і подорожує з Лелією через різні місця. Вони відвідують панський садок, де Лелія розмовляє з іншими леліями, і місто, де вони бачать важкі умови праці дівчат, які виготовляють штучні квіти. Ця подорож показує Павлусю різне життя: він бачить і красу, і страждання, мрії і реальність.

Повернувшись додому, Павлусь відчуває змішані почуття — він сумує за казковим світом, але одночасно відчуває радість від того, що знову опинився поруч з мамою.

Риси характеру: мрійливий, добрий, допитливий, чутливий.

Мама Павлуся – піклується про хворого сина, розповідає йому казки. Мама проявляє любов і турботу. Риси характеру: турботлива, любляча, ніжна.

Цариця Лелія – найстарша серед ельфів, живе у квітці лілії. Вона є чарівною істотою з ясними очима, довгими сріблястими кучерями, і носить прозору білу шату з золотою коронкою. Лелія піклується про своїх сестер-квіток і співчуває їм.
Риси характеру: добра, милосердна, співчутлива, мудра.

Мар’яна – сусідка Павлуся, яка працює у пана. Дівчина піклується про квітник, особливо про білу лелію, яку вона випросила у панів за свою важку працю. Вона поливає і доглядає за квітами, співаючи їм, а це свідчить про її любов до природи та відповідальність.  Має меншого брама, якаго теж вчить любити природу та доглядати за квітами. Риси характеру: турботлива, працьовита, дбайлива.

Дівчата, що працюють у крамниці – міські працівниці, вбого одягнуті. Вони виготовляють штучні квіти в тяжких умовах, в брудних приміщеннях з неприємним запахом фарб та клею. Вони символізують важке життя і виснаження від роботи.

Панна з палацу – молода дівчина, яка скаржиться на нудьгу і головний біль через запах білих лілій, не цінує красу саду і квітів, які її оточують. Її ставлення до квітів і саду поверхневе і егоїстичне. Риси характеру: незадоволена, егоїстична, байдужа.
Оцініть статтю
Додати коментар