Лісозабезпеченість – це

Географія

Лісозабезпеченість – це співвідношення між запасами лісових ресурсів та обсягами їх використання.

Запаси лісових ресурсів найчастіше оцінюють показником лісистості території (відсоток площі, що вкрита лісом) та запасами деревини. Розміри лісової площі у світі становлять на сьогодні близько 42 млн км2, а отже, середня лісистість світу в цілому дорівнює 30 %.

Лісозабезпеченість можна порахувати поділивши площу лісів на кількість населення.

Лісозабезпеченість України = 10,4 млн га/ 42650000 = 0,24 га на особу


 За останні 200 років площа лісів скоротилася як мінімум в 2 рази. Щорічно знищується ліс на площі 125 тис. км2, що дорівнює території таких країн як Австрія і Швейцарія разом узяті. Головними причинами знищення лісів є: розширення сільськогосподарських угідь і вирубка лісів з метою використання деревини. Ліси вирубуються в зв’язку з будівництвом ліній зв’язку. Найбільш інтенсивно знищується зелений покрив тропіків. У більшості країн, що розвиваються вирубка проводиться в зв’язку з використанням деревини як палива, а також випалюються ліси для одержання орних земель.

Найбільшими експортерами ділової деревини, за підсумками 2013 р., були Росія (15 % від світового обсягу), Нова Зеландія (13 %), США (13 %), Канада (5 %). До найбільших постачальників на світовий ринок листяних деревних матеріалів належать Китай (18 %) і Канада (8 %). Найбільшими імпортерами ділового круглого лісу є Китай (36 %), Австрія (6 %), Німеччина (6 %), листяних деревних матеріалів — США, Німеччина, Японія.

Оцініть статтю
Додати коментар