Лопе де Вега коротка біографія. Творчість Лопе де Вега

Письменники

Лопе де Вега коротка біографія

Іспанський поет, драматург і прозаїк Лопе де Вега, один з найяскравіших представників «золотого століття» в іспанській літературі, народився в листопаді 1562 року в Мадриді, в сім’ї кравця-золотошвея. З раннього дитинства батьки помітили, що хлопчик надзвичайно талановитий. Першу п’єсу драматург написав уже в 12 років.

У 1574 році він вступив в Імперський єзуїтський коледж. Єпископ де Авілі був вражений талантами учня, і сприяв вступу Лопе де Веги в духовну академію. Однак навчання в академії він був змушений перервати через любовний зв’язок із заміжньою жінкою.

У 1588 р. за образу дворянина, якого письменник висміяв в декількох памфлетах, Лопе де Вега опинився у в’язниці. Суд засудив його до вигнання з міста на 10 років. У цьому ж році Лопе де Вега брав участь у військовому поході “Непереможної армади”, а після її поразки оселився в Валенсії.

У Валенсії письменнику вдалося налагодити відносини з місцевим театром, для якого він починає складати п’єси. Починаючи з 1859 року за творами Лопе де Веги ставляться спектаклі, які принесли йому славу драматурга. У 1595 році письменник повертається в рідний Мадрид, де знову потрапляє в суд за звинувачення в порушенні суспільної моралі за співжиття з вдовою.

У 1605 році драматург надходить на службу до герцога де Сессе, який став його другом і покровителем.

Цікаво! Всього драматург написав близько 2000 п’єс. Деякі п’єси письменник писав протягом одного дня. З усіх п’єс опубліковані були лише 500. Сам письменник не надто переймався про збереження, і тим більше про увічнення, своїх творів. Крім п’єс Лопе де Вега писав ліричні вірші, новели, близько 20 поем і кілька романів.

У 1609 році Лопе де Вега був проголошений добровільним слугою інквізиції. А через 5 років драматург прийняв сан священика. Біографи вважають, що на такий серйозний крок драматурга підштовхнула депресія, пов’язана зі смертю його сина, а через рік і дружини..

У 1627 році Лопе де Вега написав трагедію у віршах «Трагічна корона», присвячену Марії Стюарт. За цю п’єсу драматурга нагородили ступенем доктора теології. Але більша частина творів – це комедії про любов.

Найвідоміші твори Лопе де Вега: «Собака на сіні», написана в 1614-1615 роки, і п’єса «Раба свого коханого», створена в 1625 році.

В останні роки життя драматургу довелося пройти через важкі випробування. Його остання кохана позбулася розуму, була викрадена і збезчещена дочка, потонув син. Незадовго до смерті Лопе де Вега вів надзвичайно скромний спосіб життя, практично морив себе голодом і постійно каявся в гріхах. У серпні 1635 року драматург помер.

Творчість Лопе де Вега

Завдяки творчості Лопе де Веги іспанський театр досяг своєї досконалості, а драматургія зайняла провідне місце в світовій літературі.

 Сервантес називав письменника «дивом природи».

Творчість Лопе де Веги ґрунтується на ідеях ренесансного гуманізму і патріархальних традиціях Іспанії. Поетична майстерність письменника проявилася в його поемах, в яких відбивався патріотичний дух і прагнення поета заявити про себе в літературному світі.

Поеми Лопе де Веги написані на різні сюжети, в тому числі і античні:

  • «Краса Анжеліки» присвячена історії любові Медоро і Анжеліки;
  • «Завойований Єрусалим» оспівує подвиг іспанців в боротьбі за звільнення Труни Господньої.

Поступово місце патріотичних настроїв у творчості Лопе де Веги займає іронія. Наприклад, в поемі «Війна котів» поет висміює сучасні звичаї і при цьому заперечує штучні норми і прийоми класичних поем, які створюються по книжкових зразках. До моменту, коли Лопе де Вега пише трактат «Нове мистецтво складати комедії в наш час», замовлений Мадридською літературною академією, вже вийшли його знамениті комедії:

  • «Собака на сіні»,
  • «Учитель танців»,
  • «Толедська ніч» та інші.

У своєму напівжартівливому трактаті драматург викладає важливі естетичні принципи, а також власні погляди на драматургію, які, з одного боку, спрямовані проти класицизму, з іншого – проти бароко.

Лопе де Вега відзначає, що «література є дзеркалом життя». Мету комедії письменник бачить в тому, щоб відображати життя у всьому його різноманітті, стверджуючи, що комічне і трагічне, високе і низьке в житті тісно переплетено один з одним і невіддільне, тому неправильно в комедії говорити тільки про комічне і тільки про трагічне – в трагедії.

Лопе де Вега, грунтуючись на цьому положенні, заперечує вимогу представників класицизму зображати в трагедії виключно аристократів і королів, а в комедії – тільки плебеїв.

У своїх творах драматург особливе місце відводив інтризі. У своєму трактаті драматург радить писати п’єси на ті теми, які хвилюють глядача – це теми честі, доблесті, любові. Сам Лопе де Вега написав чимало чудових комедій на ці теми. Крім них, драматург цікавився історією і написав кілька історичних п’єс, серед яких:

  • «Великий князь Московський і гнаний імператор»
  • «Жорстокий Нерон»
  • «Життя і смерть короля Вамби»
  • «Фуенте Овехуна» та інші.

Головною перевагаю комедій іспанського драматурга є їх життєстверджуюче начало. Лопе де Вега до кінця свого життя відстоював погляд на людину як на добру істоту, наділену величчю розуму і природним благородством. В історію світової драматургії Лопе де Вега увійшов як талановитий комедіограф.

Оцініть статтю
Додати коментар