Лувр: історія створення та цікаві факти

Цікаві факти з географії

Лувр: цікава інформація про сам музей, про його експонати та про історію його створення зібрана нижче.

Лувр: історія створення

Лувр є найбільшим музеєм в світі. Він розташований у столиці Франції Парижі, в колишній королівській резиденції – палаці Лувр. Після французької революції 10 серпня 1793, його відкрили вперше для відвідування. З тих пір фактично Лувр став музеєм.

Тут зібрані експонати з усього світу, сформовані за тематичними колекціям: стародавній Єгипет, цивілізації стародавнього сходу, античність, образотворче мистецтво і живопис, скульптура, прикладне мистецтво, графічне мистецтво, мистецтво ісламського сходу.

У Луврі представлена ​​найцінніша колекція образотворчого мистецтва – більше 6000 картин, які згруповані за періодами до середини ХІХ століття. У період 1895-1989 років тут проводили реорганізацію і реконструкцію. В результаті була побудована Скляна піраміда, що служить сьогодні головним входом в Лувр і стала одним із символів столиці.

Сучасний Лувр – це результат послідовних будівельних проектів, що проводилися протягом 800 років. Саме походження назви точно невідоме. Так, історик Поттер стверджує, що Філіп II Французький згадував про будівлю «L’uvre», що перекладається як «шедевр». Тоді, в ХIII столітті вона була найбільшою будівлею в усьому Парижі. Інший історик, Совол, передбачає, що назва має англосаксонські корені і походить від слова «rouvre», тобто «дуб» (комплекс знаходився в дубовому лісі).

Кріпостна структура в стилі форту була споруджена в період 1190-1202 років при правлінні короля Філіпа Августа з метою захисту Парижа від англійських і норманських нападів. Після кожен правитель намагався внести свої доповнення в комплекс. У 1358 Карл V побудував навколо фортеці захисну стіну і зробив Лувр королівською резиденцією. Луї IX і Франциск Перший побудували в’язницю і флігель. У 1547 році Генріх II завершив будівництво західного і південного флігеля, доповнивши скульптурами в барельєфі Жана Гожона. При ньому Лувр став виглядати як сьогодні. Король Генріх IV в 1594 році об’єднав Палац Лувра з Палацом Тьюельрі Катерини де Медичі. На той період спорудження стало найдовшим у світі. Луї XIII закінчив крило Denon.

Під час Французької Революції колекція, зібрана королями, стала «Центральним Музеєм Мистецтв» і відкрилася для суспільства. У жовтні 1750 року став працювати художній музей Лувру. 10 серпня 1792 року було оголошено про закінчення правління монархії Бурбонів і художні роботи Лувра стали національною власністю. Офіційно музей відкрив свої двері 10 серпня 1793 року.

Лувр у Парижі: цікаві факти

У колекції картин музею знаходяться тільки ті картини, які були створені до 1848 року. Це формат Лувра. Поповнення колекції обмежене цією датою.

Музей неможливо оглянути за один день. Навіть якщо ви пробіжитеся по території, не зупиняючись біля будь-яких творів, на це вам знадобиться не менше тижня.

У Луврі розташовується Міністерство Фінансів Франції.

Відома скляна піраміда Лувра є прототипом єгипетської піраміди Хеопса.

Тут зберігається знаменитий діамант «Сансі», знайдений в 1064 році в Індії.

Лувр: найвідоміші експонати

  • «Мона Ліза» – найвідоміша картина Леонардо да Вінчі
  • Статуя богині кохання Афродіти з білого мармуру – це знаменитий античний ідеал краси, створений за 120 років до н. е. Зріст богині – 164 см, пропорції – 86 × 69 × 93.
  • Дві скульптури Мікеланджело: знамениті «Повсталий раб» і «Вмираючий раб».
  • Статуя знаменитого фараона Рамзеза II.
  • Коронація Наполеона – відоме полотно, яке створив Жан Луї Давид.
  • Плот «Медузи» – картина написана Теодором Жеріко.
  • Ніке Самофракійська – шедевр елліністичної скульптури (II – III ст. до н.е.).
  • У Луврі також є прекрасна колекція пам’яток Месопотамії, серцем якої є звід законів Хамураппі, написаний на базальтовій стелі.
Оцініть статтю
Додати коментар