Мої враження від твору “Ловець у житі”

ловець у житі мої враження від твору Твори

Твір на тему: “Мої враження від твору “Ловець у житі” допоможе написати короткий відгук про твір.

Моє враження від твору “Ловець у житі”

    Роман Джерома Девіда Селінджера “Ловець у житі” – це зворушлива і глибока історія про юність, самотність і пошуки сенсу життя. Це історія про Холдена Колфілда, юного хлопця, який відчуває себе чужим у світі дорослих. Він не розуміє їхніх цінностей, їхнього способу життя, і він не знає, що робити з власним життям. Він розумний, чутливий і творчий, але він також самотній, нещасний і схильний до саморуйнування. Холден не може знайти своє місце у світі, і він постійно шукає сенс життя.

    Холден не може примиритися з устроєм суспільства, але він знає, що з цим зробити. Йому не подобається, що люди, які роблять жахливі вчинки, уникають покарання. Що добрі справи, якщо й відбуваються, то з корисливих спонукань. Що всі лицемірять, принижуються перед вищими і звеличують будь-кого, аби ця людина була популярна. Холден дуже емпатичний і гостро відчуває біль тих, хто на його думку заслуговує на краще.

Світ людей лякає Холдена та притягує. Протягом роману він практично невпинно спостерігатиме за людьми, шукатиме зустрічі, але засуджуватиме практично все, що роблять оточуючі. Ідеал Холден бачить у безпосередності та щирості дітей, яких він хоче захистити від падіння у прірву, тобто від набуття людських вад, від становлення брехливими та фальшивими.  

  Мета життя Колфілда: «Стерегти дітей над прірвою в житі. Дурниці, звичайно, я знаю, але це — єдине, чого мені хочеться по-справжньому». Образ “ловця у житі” означає людину, яка допомагає іншим не втратити себе в світі дорослих.

Холден мріє захистити дітей від зла і лицемірства, які він бачить у дорослому світі. Холден бачить у житі символ дитинства. Жито є високим і густим, і воно захищає дітей від того, що знаходиться поза ним. Холден хоче бути тим, хто буде стояти на краю прірви і попереджати дітей, якщо вони збираються піти занадто далеко. Мрія Холдена також символізує його бажання знайти своє місце в світі.  Він вважає, що, ставши “ловцем у житі”, він зможе знайти своє призначення. Ця мрія є водночас і романтичною, і трагічною. З одного боку, вона є втіленням його ідеалів і його мрії про краще майбутнє для дітей. З іншого боку, вона є нереальною і недосяжною.  Однак його мрія все одно залишається важливою для нього, оскільки вона допомагає йому зберегти свою чистоту і невинність.

Ось деякі конкретні приклади з наведених цитат, які підтверджують цю характеристику:

  • Холден розумний, але він не може впоратися з вимогами школи. Він провалюється з чотирьох предметів, і це призводить до його відрахування.
  • Холден чутливий. Він переживає смерть свого друга Албі, він не може змиритися з лицемірством дорослих.
  • Холден творчий. Він любить писати, він має добре почуття гумору.
  • Холден самотній. Він не може знайти людей, які розуміють його, і він відчуває себе чужим у світі дорослих.
  • Холден несчасний. Він намагається накласти на себе руки, він відчуває себе безнадійно.

У романі Селінджера можна знайти багато тем, які є актуальними для сучасних читачів. Це, зокрема, такі теми, як:

  • Пошук сенсу життя. Холден Колфілд – це персонаж, який постійно шукає сенс життя. Він не розуміє, чого від нього хочуть дорослі, і він не знає, що робити зі своїм власним життям. Цей пошук сенсу життя є актуальним для багатьох людей, незалежно від їхнього віку.
  • Самотність. Холден – це самотній персонаж. Він не може знайти людей, які розуміють його, і він відчуває себе чужим у світі дорослих. Самотність – це проблема, яка є актуальною для багатьох людей, особливо для молоді.
  • Протистояння дорослому світу. Холден не приймає цінностей дорослого світу. Він вважає, що цей світ є лицемірним і жорстоким. Протистояння дорослому світу – це також проблема, яка є актуальною для багатьох людей, особливо для молоді.

Автор твору – KRASOL8

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар