“Дон Жуан” Мольєр скорочено

Короткий зміст

“Дон Жуан, або Кам’яний Гість” скорочено по діям українською п’єсу Мольєра ви можете прочитати за 10-15 хвилин.

“Дон Жуан” Мольєр скорочено

Дія I
Сицилія. Слуга Дон Жуана, Сганарель, розмовляє з конюхом його дружини, доньї Ельвіри, Гусманом. Він каже, що жінка даремно поїхала слідом за Дон Жуаном. Гусман просить сказати, чому він так вважає. Невже Дон Жуан перестав любити свою дружину? Сганарель характеризує свого господаря, як чудовисько, яке заради володіння жінкою готове піти на все – у тому числі і на одруження, на яке Дон Жуан вже не раз зважувався в різних місцях.
Дон Жуан просить Сґанареля сказати чесно, що він думає про його спосіб життя. Слуга каже, що йому не до душі постійна закоханість його господаря. Дон Жуан пояснює, що не в змозі бути вірним одній жінці, оскільки його очі помічають красу багатьох. За вдачею, головний герой – завойовник, і його честолюбство вимагає постійних перемог над красунями. Дон Жуан говорить так доладно, що Сганарель навіть не може з ним посперечатися. Слуга намагається висловити свою думку як про стороннього пана, але господар не бажає його слухати. Дон Жуан сповнений новою пристрастю до красуні, яку він зустрів кілька днів тому з нареченим. Щастя закоханої пари викликало в ньому ревнощі, і він вирішив розбити їх узи. Просторікування Дон Жуана обриває прихід доньї Ельвіри. Жінка на власні очі переконується в тому, що чоловік її не любить. Вона запитує Дон Жуана, чому він не захищається, як це личить придворному, а перебуває в розгубленості. Дон Жуан каже, що він – людина прямолінійна.Його рішення покинути донью Ельвіру було обумовлено страхом перед небом, адже саме у нього він викрав жінку, яка жила до шлюбу з ним в монастирі. Донья Ельвіра в гніві. Вона каже, що небо покарає Дон Жуана за його віроломство.

Дія II
На морському березі селянин П’єро розповідає селянці Шарлотті, як він врятував Дон Жуана зі слугою. Потім він звинувачує дівчину в тому, що вона його недостатньо любить, оскільки рідко заграє з ним.
Дон Жуан, вже звабивши одну селянку, зізнається в любові Шарлотті і обіцяє одружитися з нею. П’єро просить його не чіплятися до дівчини. Дон Жуан дає йому кілька ляпасів.
Селянка Матюріна застає Дон Жуана з Шарлоттою. Між героями починається з’ясування відносин. Дон Жуан тихо каже кожній дівчині те, що вона хоче почути. Ні Матюріна, ні Шарлотта не розуміють, на кому ж з них одружеться головний герой.
Бандит Ла-Рамі попереджає Дон Жуана про те, що його шукають дванадцять вершників. Щоб уникнути смерті Дон Жуан змушує Сґанареля обмінятися з ним одягом.

Дія III
Дон Жуан в одязі селянина і Сганарель в одязі лікаря йдуть по лісу. Сганарель дивується тій повазі, яку надають йому селяни. Дон Жуан каже, що він може користуватися своїм новим платтям, як і звичайні лікарі, які не стільки лікують, скільки підлаштовуються під щасливі випадки лікування, обумовлені природним плином життя. Сганарель запитує свого господаря у що він вірить і отримує відповідь, що в арифметику. Слуга на відміну від Дон Жуана вірить в Бога.
У лісі Дон Жуан рятує від розбійників брата Ельвіри – дона Карлоса. Дон Алонсо впізнає Дон Жуана. Дон Карлос з вдячності за врятоване життя пропонує братові відстрочити свою помсту. Дон Жуану він пропонує подумати і вирішити справу миром, або кров’ю.
Дон Жуан натикається на гробницю командора. Він велить Сганарелю запросити статую вбитої ним людини до себе на вечерю. Слуга бачить, як статуя командора киває головою на знак згоди. Дон Жуан не помічає нічого.

Дія IV
В апартаментах Дон Жуана Сганарель переконує свого господаря в тому, що кивок статуї – не гра тіней, а попередження неба.
До Дон Жуана приходить кредитор, пан Діманш. Головний герой заговорює йому зуби люб’язностями і виставляє геть.
Дон Луїс – батько Дон Жуана нарікає на те, що син, про якого він колись так мріяв, ганьбить його рід. Дон Луїс обіцяє власноруч покарати сина ще до того, як це зробить небо.
Сганарель намагається присоромити Дон Жуана, але замість цього потурає його недостойній поведінці, кажучи, що він би на його місці навіть і слухати б не став тих дурних повчань, які висловлював його батько.
До Дон Жуана приходить дена Ельвіра. Її обличчя приховано вуаллю. Жінка каже, що більше не відчуває до Дон Жуана земної, злочинної пристрасті. У її серці живе лише ніжна любов і турбота про нього, як про людину. Донья Ельвіра попереджає Дон Жуана, що йому залишилося зовсім небагато для спокутування гріхів. Вона благає його розкаятися і врятувати свою душу. Незвичайний вид доньї Ельвіри викликає в Дон Жуана новий порив потягу. Він просить жінку залишитися на ніч, але вона йде.
На вечерю до Дон Жуана приходить статуя командора і запрошує його нанести візит.

Дія V
На відкритій місцевості Дон Жуан каже батькові, що розкаявся у своїх гріхах і просить його знайти собі наставника в новому житті. У розмові з Сганарелем з’ясовується, що все це було лукавою облудою. Дон Жуан діяв так з метою знайти в батькові захисника свого поганого життя, яке відтепер він має намір вести таємно. Сганарель говорить своєму господареві, що той потрапить в пекло.
Дон Карлос запитує Дон Жуана, чи має намір той визнати його сестру законною дружиною. Дон Жуан відповідає, що небо веліло йому вести благопристойний спосіб життя, далеко від усіх жінок.
Головному герою з’явився привид жінки, що закликає його покаятися.
Дон Жуан не дослухається до застережень, і статуя командора відправляє його в палаючу безодню.
Сганарель переживає через загублену платню.

Оцініть статтю
Додати коментар