Особливості політичного ладу Франції

франція цікаві факти Географія

Політична система Франції реферат коротко розповість про законодавчу, виконавчу та судову системи цієї країни.

Особливості політичного ладу Франції

Франція є суверенною унітарною демократичною республікою. Конституція була прийнята 4 жовтня 1958 року. І діє вона до сих пір. Документ регламентує функціонування органів влади: встановлює республіканську президентсько-парламентську форму правління.

  • Верхня палата парламенту країни – Сенат.
  • Главою держави є президент, який обирається раз на 5 років.
  • Глава уряду – прем’єр-міністр.

Виконавча влада представлена ​​Радою міністрів. У свою чергу їх призначає Президент за обопільним погодженням з Прем’єр міністром.

Прем’єр міністр у Франції несе відповідальність за економічну і внутрішню політику, може видавати укази загального характеру. Вважається, що він відповідає за політику уряду, згідно 20 статті Конституції. Також прем’єр міністр керує діяльністю уряду, стежачи і забезпечуючи виконання законів.

Законодавча влада належить Парламенту. Він включає в себе 2 палати: Сенат і Національні збори. Члени Сенату Республіки обираються на базі непрямого загального голосування. До його складу входять 321 сенаторів (348 з 2011 року). З них 305 чоловік представляють метрополію, 9 осіб заморські території, 5 осіб території Французького співтовариства і 12 – французьких громадян, які проживають за кордоном. Обирають сенаторів на 6 років. Цю роль виконує колегія вибірників з депутатів Національних зборів, делегатів від муніципальних рад та генеральних радників. При цьому Сенат кожні 3 роки на половину оновлюється. Депутати Національних зборів обираються на основі прямого загального голосування. 577 депутатів служать державі 5 років. З них 555 осіб представляють метрополію, а 22 депутата – заморські території.

Судова влада належить судам. Їх діяльність регламентується в VIII розділі Конституції – «Про судову владу». Гарантом незалежності судової влади є президент. Статус суддів встановлено законом, а самі вони незмінні. Правосуддя засноване на принципах професіоналізму, колегіальності, незалежності.

Місцеві органи самоврядування будуються відповідно до адміністративно-територіального поділу. Вони представлені департаментами, комунами і регіонами.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які політичні особливості Франції.

Оцініть статтю
Додати коментар