Остап Вересай біографія скорочено

Мистецтво

Остап Вересай біографія скорочено викладена в цій статті.

Остап Вересай– відомий український кобзар.

Остап Вересай біографія коротко

Остап Вересай народився 1803 року в селі Калюжинці Прилуцького повіту (нині Чернігівська область) в сім’ї кріпака.

У чотирирічному віці Остап втратив зір. Змалку захопився музикою та співом під впливом батька та кобзарів, що часто зупинялися в їхній домівці.

На науку до кобзарів пішов, коли йому було п’ятнадцять років.

1871 року Остап Вересай вперше відвідав Київ, де співав на відкритті Колегії Ґалаґана.

У 1873 р. виступав у Києві на засіданні Південно-Західного відділу Російського географічного товариства, де М. В. Лисенко виголосив реферат про музичні особливості українських дум і пісень, які виконував О. Вересай. В 1875 р. у Петербурзі було організовано кілька виступів кобзаря.

1875 року у супроводі М. Лисенка та П. Чубинського Вересай побував у Петербурзі. Спів О. Вересая в Петербурзі слухали П. Чайковський, М. Римський-Корсаков.

Понад сорок років мандрував містами і селами України. До репертуару О. Вересая, крім дум, входили історичні, побутові, жартівливі і сатиричні пісні. Улюбленим твором кобзаря була “Пісня про правду і неправду”, за виконання якої його навіть заарештовували.

До кінця життя Вересай жив у Сокиринцях. Павло Чубинський на власні кошти збудував йому нову хату. Останні роки життя Остап Вересай продовжував виконувати пісні, хоч уже майже не виїжджав у великі міста, а мандрував селами Чернігівщини. Інколи старого кобзаря запрошують у Київ.

Помер Остап Вересай наприкінці квітня 1890 року. Похований у Сокиринцях.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Лис

    Дякую допомогли

    Відповіcти