Ознаки казки-притчі у творі “Маленький принц”

маленький принц ознаки казки притчі 8клас

Чому твір “Маленький принц” є казкою-притчею? Які елементи казки є у творі? Головні ознаки казки-притчі у творі Екзюпері виділимо нижче.

Ознаки казки-притчі у творі “Маленький принц”

Твір “Маленький принц” Антуана де Сент-Екзюпері є казкою-притчею, бо має такі елементи:

  • Елементи казки: незвичний сюжет, персоніфікація рослин, тварин (Лис, Троянда, Змія)
  • Елементи притчі: багато алегорій (баобаби, вода), подаються морально-філософські роздуми письменника.

Ознаки казки у творі:

Незвичний сюжет. Маленький принц, який живе на крихітній планеті, подорожує по зірках і зустрічає дивовижних персонажів. Сюжет твору починається з того, що льотчик, який здійснив аварійну посадку в пустелі, зустрічає Маленького принца, який прилетів на Землю з далекої планети. Маленький принц розповідає льотчикові про свою подорож, про зустрічі з дивовижними персонажами, такими як троянда, лис, змія, баобаби.Маленький принц, який живе на крихітній планеті, подорожує по зірках і зустрічає дивовижних персонажів: троянду, лиса, змію, баобаби. Ці зустрічі допомагають Маленькому принцу зрозуміти важливі речі про життя, дружбу, любов.

Персоніфікація рослин і тварин (Лис, Троянда, Змія). У казці “Маленький принц” рослини і тварини не просто існують, але й мають свої почуття і думки.

Троянда, яка є символом любові, говорить Маленькому принцу про те, що вона єдина в своєму роді. Лис, який є символом дружби, навчає Маленького принца, що справжня дружба – це не те, що можна купувати або продавати, а те, що потрібно заслужити. Лис стає другом Маленького принца і допомагає йому зрозуміти, що таке справжня дружба. Змія символізує зло і спокушає Маленького принца повернутися на свою планету. Баобаби – це символ зла, яке може розірвати планету, якщо його не вчасно викоренити.

Елементи чарів. У казці “Маленький принц” є елементи чарів. Маленький принц може літати, а баобаби можуть розірвати планету. Це допомагає створити атмосферу казковості і таємничості.

Адресація книги. Казка адресована дорослим і дітям. Дорослі створюють усі проблеми, що існують на світі. Але вони ще й відповідають за дітей, яких треба виховувати.

Ознаки притчі у творі

Алегорії. Багато персонажів і подій у творі є алегоріями, тобто символізують певні ідеї або поняття. Наприклад, Троянда, яка є символом любові, може бути примхливою і егоїстичною, але водночас вона є символом краси і ніжності. Баобаби, які є символом зла, можуть принести велике нещастя, якщо їх не вчасно викоренити.

Морально-філософські роздуми. Твір містить багато морально-філософських роздумів про життя, любов, дружбу, відповідальність, сенс існування. Письменник прагне переконати людей, що головне – це їхні души, ставлення до матеріальних та моральних цінностей. Треба любити життя, людей і ти будеш щасливим.

Наприклад, Маленький принц говорить:

  • “Важливо не те, скільки маєш, а те, наскільки цінуєш те, що маєш.”
  • “Любов – це не те, що можна побачити очима. Любов – це те, що відчуваєш серцем.”
  • “Будь відповідальним за тих, кого приручив.”
  • “Сенс життя в тому, щоб його прожити.”

Ці роздуми закликають нас до роздумів про важливі речі в житті, про те, як ми повинні жити і ставитися до інших людей.

Гуманістичний зміст твору. Твір пройнятий любов’ю до людини, прагненням достукатися до її душі, сколихнути, змусити замислитися й очиститися від усього нещирого й непотрібного, повернути втрачену дитячу щирість, чистоту, безпосередність.

Автор твору – KRASOL8

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар