Поль Дірак коротка біографія

Фізики

Поль Дірак біографія на українській мові англійського фізика викладена в цій статті.

Поль Дірак коротка біографія

Поль Дірак народився 8 серпня 1902 в Брістолі.

У 1921 закінчив з відзнакою Брістольський університет за фахом електротехніка. У 1923 вступив до аспірантури Кембриджського університету. Зацікавившись роботами Гейзенберга по матричної механіки, Дірак розвинув свій оригінальний підхід до квантової проблематики і виклав його в серії статей, опублікованих в 1925-1926 в “Працях Лондонського королівського товариства”. У 1926 отримав ступінь доктора філософії. Протягом року працював у Н.Бора в Копенгагені і у М. Борна в Геттінгені, потім повернувся в Кембридж, де був обраний членом ради Сент – Джонз – коледжу. У 1929 викладав фізику в університеті штату Вісконсін.

У 1928 Дірак вивів релятивістське рівняння для електрона, яке пояснювало тонку структуру спектрів атома водню і ефект Зеемана. У 1931 Дірак висунув гіпотезу про існування елементарного магнітного заряду – монополя, в 1933 – антиречовини.

Дірак вніс великий вклад у створення квантової статистики. У 1926 незалежно від Е. Фермі розробив статистику часток з напівцілим спіном (статистика Фермі – Дірака). У 1931 обгрунтував можливість існування симетричної квантової електродинаміки, що базується на концепції елементарних магнітних зарядів.

У 1937 Дірак висловив гіпотезу про зміну гравітації в часі. У 1962 розробив теорію мюона, розглядаючи останній як коливальний стан електрона, займався проблемою формулювання теорії гравітації з метою подальшого квантування гравітаційного поля.

Помер Дірак в Таллахассі (шт. Флорида) 20 жовтня 1984.

Оцініть статтю
Додати коментар