Повідомлення про павукоподібних

Зоологія

Розповідь про павукоподібних містить корисну інформацію про ці живі організми. Інформація про павукоподібних може бути доповнена цікавими фактами.

Повідомлення про павукоподібних

Клас павукоподібні – це безхребетні хижі тварини, які відносяться до типу членистоногі. Вони представлені як отруйними, так і не небезпечними для людини тваринами. За будовою нагадують ракоподібних, але все ж від них відрізняються рядом ознак, що утворилися згодом переходу до наземного способу життя.

Клас павукоподібні: загальна характеристика

Переважно спосіб життя павукоподібних наземний. Вони дихають за допомогою легенів і трахей. У них відсутні вусики. Мають 4 пари ходильних ніг, навколоротові постійні придатки – ногощупальці і верхні щупальця. Чотири пари очей разом з ротовим органами і кінцівками розташовані на головогрудях. Харчування павукоподібних різноманітне: від комах і крові, до соків і зелених частин рослин. Найвідоміші представники – кліщі і павуки.

Клас павукоподібних включає три загони:

  • загін павуків

Типовий представник загону – павук-хрестовик. Він мешкає в парках, лісах, садибах, будинках. Кожен з нас бачив його сіті з павутини. У павуків верхні щелепи (перша пара ротових органів) забезпечені гострими кігтиками, на кінці яких розташовані відкриті протоки отруйних залоз. Павук щелепами вбиває здобич і захищається від ворогів. Ногощупальцями (друга пара ротових органів) він обмацує жертву і повертає її під час їжі.

Ходильні ноги покриті дуже чутливими волосками. Черевце крупніше головогрудей. На його задній частині розташувалися павутинні бородавки з павутинними залозами. Органи дихання – легеневі мішки і 2 пучка дихальних трубочок (трахеї).

У павуків є численні різноманітні органи чуттів: органи смаку і нюху на ходильних ногах, ногощупальця бічних частинах глотки, а також 4 пари простих очей. Деякі види здатні розрізняти колір.

Павуки є роздільностатевими тваринами. Самки після запліднення плетуть з павутини кокон, і відкладають туди яйця.

  • загін кліщі

Живуть на тваринах, рослинах, грунті і людині. Представники загону кліщів не мають чіткого поділу тіла на відділи. Розвиваються непрямим шляхом: з яйця вилуплюється личинка з 3 парами ніг. Після першої линьки з’являється ще одна пара. Через деякий час вона перетворюється на дорослу особину. Найяскравіші представники:

– Червоний павутинний кліщ. Селиться на цінних рослинах (наприклад, бавовник) і знищує їх.

– Борошняний кліщ. Селиться в зерні і цибулі. Він виїдає зародок в зерні і викликає псування продуктів на складах (круп, насіння соняшнику, хлібопродуктів).

– Коростяний кліщ. Впроваджується в ніжні ділянки людської шкіри, прогризаючи в ній ходи, і викликає захворювання – коросту.

– тайгові кліщі. Паразитують на тваринах і людині. Є переносниками енцефаліту.

  • загін скорпіони

Живуть в країнах з жарким і теплим кліматом, селячись у вологих лісах, на морських узбережжях, кам’янистих місцевостях, в піщаних пустелях. Відносяться до живородних видів тварин. Деякі відкладають яйця з уже розвиненим зародком всередині. Відмінна риса – гострий наконечник на хвості. Часто з отрутою. Ним скорпіон нападає на свою здобич і захищається від ворогів.

Сподіваємося, що доповідь на тему “Павукоподібні” допомогла Вам дізнатися багато корисної інформації про цих тварин. А повідомлення на тему “Павукоподібні” Ви можете доповнити через форму коментарем нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар