Повідомлення про цемент

Хімія

«Цемент» реферат українською мовою на урок хімії розповість Вам багато корисної інформації про цей будівельний матеріал. Також зі статті Ви дізнаєтеся, як роблять цемент і де застосовують цемент.

Повідомлення про цемент

Сьогодні важко собі уявити таку область будівництва або його етап, де цемент не застосовувався б. Починаючи облаштуванням фундаменту і закінчуючи обробкою приміщення. Аналогів йому немає.

З чого роблять цемент?

Цемент являє собою подрібнений порошок клінкеру. У нього введені наповнювачі і добавки. У сухому вигляді це однорідна сипуча маса сірого забарвлення. Якщо її розвести водою, то виходить пастоподібний в’яжучий матеріал, який легко нанести навіть на шорсткі поверхні. Коли цемент застигає, то виходить досить міцне з’єднання. Воно характеризується високою міцністю, як у каменю. Тому штучні камені робляться саме з цього матеріалу.

Цікаві факти про цемент

Хімічна складова цементу

Якщо нагріти глину і вапняк до 1450 С, то можна спостерігати структурні зміни в матеріалі – починає утворюватися клінкер і гранули. Вони змішують з гіпсом, а після перемелюються до порошкоподібного стану. Хімічна формула цементу: СаО (оксид кальцію, 67%), SiO2 (діоксид кремнію, 22%), Al2О3 (окис алюмінію, 5%), Fe2O3 (окис заліза, 3%) і інші складові (3%).

Технічна характеристика цементу

Основна технічна характеристика цементу – це його марка. Вона позначається літерою «М» з цифровим показником. Він вказує на міцність на стиск, тобто на максимальне навантаження на певний обсяг застиглого матеріалу в кг. Якщо цемент може витримати вагу в 300 кг, то йому присвоюється марка М300.

Також на упаковці вказують выдсотковий склад добавок, що позначаэться буквою «Д». Якщо в суміші цементу введено 10% добавок, то маркування буде «Д10». Добавки покращують водонепроникність, підвищують стійкість до корозії і морозостійкості.

З цементу виготовляють бетонні плити, блоки, сходові конструкції, фундаменти, колодязні залізобетонні кільця, тротуарні плитки, балки, плити перекриття та інші вироби.

Властивості цементу

  • Активність. Ми вже говорили про цю властивість вище. Вона характеризує здатність застиглого цементу витримувати певну вагу. Активність залежить від інтенсивності помелу, активності клінкерних гранул, наявності добавок.
  • Густина. Найменшою щільністю володіє свіжоприготований цемент. Також на деякі частинки впливають електростатичні сили, які відштовхують частинки від побратимів. Після зберігання і перевезення цементна суміш ущільнюється і злежується. Щільність залежить від рівня подрібнення клінкерних гранул і від умов, в яких зберігається матеріал.
  • Об’ємна і питома вага. Питома вага матеріалу визначає його співвідношення ваги до займаного обсягу. Це необхідно для того, щоб правильно скласти пропорцію цементного розчину. Питома вага розраховують за середньою густиною цементу. При транспортуванні або злежуванні вона збільшується.
  • Термін придатності. Він характеризується обмеженим терміном придатності. При нормальних умовах матеріал зберігається 2 місяці. Якщо йому забезпечити герметичне зберігання, то цемент може зберігатися і рік.
  • Насипна щільність. Позначає співвідношення пухкої маси матеріалу до його об’єму.
  • Час застигання. Цементний розчин після приготування швидко схоплюється і застигає. У літню пору цей процес відбувається за 2-3 години. У зимовий час цемент застигає на протязі 10 годин.
  • Тонкість помелу. Чим менше цементні частки, тим швидше затвердіє розчин.

Застосування цементу

Сфера застосування цементу просто величезна. З цементу роблять фундамент, блоки, штукатурні суміші, кладки печей і басейнів, армовані конструкції, садові скульптури, вуличні вази, доріжки для саду і дачі, стовпи і паркани, штучні камені і будівельні конструкції, панелі, плити та багато іншого.

Сподіваємося, що повідомлення “Виробництво цементу” допомогло Вам дізнатися щось нове про цей будівельний матеріал. А реферат на тему “Цемент” Ви можете розширити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар