Причини повені

Природознавство

Що є причиною повені Ви дізнаєтеся в цій статті.

Причини виникнення повеней

Повені – це тимчасове затоплення водою значних ділянок суші. Повені приносять з собою численні проблеми

Основні причини повеней:

Тривалі зливи. Такі повені відбуваються частіше влітку і восени, в регіонах з вологим кліматом. В такому випадку, затоплює території біля берегів.

Танення снігів і льодовиків. Навесні через потепління сніг тане, і потоки води можуть затоплювати все навколо. Характеризується швидким розвитком і досить швидким поверненням річки в нормальне русло. На щастя, до катастрофічних наслідкыв це не призводить.

Повені, пов’язані з тимчасовим перекриттям русла річки, через яке річка розливається. Це: а) Затори – відбуваються навесні, коли лід ламається і накопичується в руслі річки, створюючи перешкоди для нормальної течії. б) зажорами – навпаки, трапляються на початку зими, коли починає утворюватися пухкий лід, невеликі крижини, які скупчуються і перешкоджають течії.

Цунамі. Хвиля цунамі приносить з собою величезну кількість води, через що на узбережжях виникає повінь. Цунамі має страшні наслідки. Цунамі в Південно-Східній Азії 2004 року забрало життя 150 000 чоловік. У 2011 році через цунамі в Японії загинуло близько 10 000 чоловік.

Руйнування гребель. У тому випадку, якщо гребля з якихось причин більше не здатна стримувати натиск води, відбувається її прорив. Це викликає короткочасне, але досить сильне затоплення.

Природні явища. Деякі природні явища також можуть призводити до затоплення територій. Наприклад, землетруси та зсуви можуть перегороджувати русла річок. Також повені можуть виникати через сильний вітер (на берегах великих озер, в гирлах річок, що впадають в море).

Також повінь може трапиться через раптовий вихід на поверхню рясних грунтових вод.

Повені призводять до швидкого затоплення великих територій; при цьому травмуються і гинуть люди, сільськогосподарські та дикі тварини, руйнуються або пошкоджуються житлові, промислові, підсобні будівлі та споруди, об’єкти комунального господарства, дороги, лінії електропередачі і зв’язку. Гине врожай сільгосппродуктів, змінюються структура грунту і рельєф місцевості, переривається господарська діяльність, знищуються або псуються запаси сировини, палива, продуктів харчування, кормів, добрив, будівельних матеріалів. У ряді випадків повені призводять до зсувів, обвалів, селевих потоків.

Тепер Ви знаєте які причини повені і наскільки вони руйнівні.

Оцініть статтю
Додати коментар