Рамзес 2 цікаві факти

рамзес 2 цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Рамзес ІІ – Ім’я фараона, відомого як “великий будівничий”. Цікаві факти про Рамзеса 2 розкажуть багато нової інформації про його життя та правління.

Рамзес 2 цікаві факти про фараона

Рамзес II був одним із найвідоміших, могутніх і впливових фараонів Єгипту.

Правив 66 років і мав неабиякий авторитет у підданих. Зійшов на престол у віці близько 20 років.  Він був одним із єгипетських фараонів, які найдовше царювали.

Рамзес був названий на честь свого діда, великого фараона Рамзеса I, який завдяки своїй військовій майстерності привів їхню звичайну сім’ю до королівського рангу.

Під час його правління єгипетська армія, за оцінками, налічувала близько 100 000 чоловік.

Завоював Палестину і Ліван, але програв битву з хеттами біля міста Кадеш. За оцінками, у битві при Кадеші було використано близько 5000 колісниць. Це була найбільша битва на колісницях, яка коли-небудь проводилася.

За його правління процвітала єгипетська архітектура.  Його правління ознаменувалося будівництвом і реконструкцією багатьох храмів, пам’ятників і споруд.

Деякі історики вважають, що Рамзес був фараоном з Біблії, від якого Мойсей вимагав звільнити ізраїльтян.рамзес 2 правління

У нього було понад 200 дружин і наложниць.  Однак його улюбленою королевою, швидше за все, була Нефертарі. Її гробниця QV66 є найкрасивішою в Долині Цариць, містить настінні розписи, які вважаються одними з найбільших витворів стародавнього єгипетського мистецтва.

Вважається, що за своє довге життя у нього народилося близько 200 дітей.

Його син Мернептах став фараоном після його смерті. Мернептах був його тринадцятим сином, і йому було близько 60 років, коли він зайняв трон.

Рамсес II побудував багато статуй і храмів на свою честь у різних куточках Єгипту.

Кажуть, що наприкінці життя Рамзес страждав від артриту та інших захворювань. Він страждав від серйозних проблем із зубами та затвердінням артерій.

Він помер у віці 90 років. Після смерті його поховали в гробниці в Долині Царів.

Тіло Рамсеса в давнину ховалося жерцями п’ять разів (перезахоронювалося чотири) — через грабіжників могил.

Оцініть статтю
Додати коментар